Vlk ze Soči? Po hotelu sportovců se potulují divoká zvířata

Kromě potulujících psů v olympijském středisku v Soči se na hotelových chodbách, kde jsou ubytování sportovci, volně procházel i vlk.
Vlk se potuluje v chodbách olympijského hotelu | Video: YouTube

Video - Zimní olympijské hry v Soči se pomalu chýlí ke svému konci. Po počátečních problémech s organizací se situace stabilizovala a sportovci se čile věnují svým disciplínám. Stále se však najdou nepříjemné výjimky.

Například americká sáňkařka Kate Hansen natočila ze svého pokoje živého vlka potulujícího se po chodbách hotelu, ve kterém jsou ubytovaní sportovci.

"Jsem si jistá, že po chodbách potuluje vlk," okomentovala na YouTube svoje video sáňkařka.

Jedním ze symbolů ZOH v Soči se rovněž stali potulní psi, kteří se volně pohybují po areálu. Podle organizátorů jsou zvířata agresivní a měla by být odchycena. Za záchranu psů se zvedla vlna solidarity, vznikly provizorní útulky a sami sportovci se rozhodli některá zvířata adoptovat. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy