Na co myslí váš pes? Vědci vyvinuli překladač zvířecí řeči

jaz
28. 1. 2014 17:34
Zdroj foto: nomorewoof.com Zdroj foto: nomorewoof.com
Vědci ze švédské laboratoře vyvinuli dorozumívací zařízení pro pejskaře.
Na co myslí váš pes? | Video: jaz

Stockholm - Výzkum psího mozku v posledních letech výrazně pokročil a toho využili vynálezci ze Švédska a vytvořili unikátní zařízení. To pomocí nejnovějších technologií zjistí, co si pejsci myslí.

No More Woof, jak se projekt jmenuje, je zatím v testovací fázi. Tvůrci teď spustili mediální kampaň, aby získali pro vývoj i výrobu svých produktů více peněz.

Komunikace se čtyřnohým mazlíčkem tak už nebude jen námětem pro filmové tvůrce, ale již brzy se stane skutečností.

Nejnovější technologie dokáže mozkové vlny interpretovat a převést do hlasové podoby. Výsledkem je jednoduchá věta v anglickém jazyce, která se ozve z reproduktoru. 

Jelikož je produkt zatím ve fázi testování, je schopen reprodukovat pouze základní sdělení, jako je "Mám hlad", "Jsem unavený" nebo "Chci ven". V budoucnu se bude rozšiřovat a také překládat do více jazyků. V plánu je francouzština, španělština i čínština. Majitelé čtyřnohých mazlíčků si budou moct vybrat i druh hlasu, který bude mluvit za jejich pejska.

Vědci zároveň doufají, že v brzké době budou schopni zajistit i obrácenou komunikaci mezi psem a jeho pánem. Hodlají převádět pro změnu lidskou řeč do té zvířecí.

Základní verze produktu No More Woof bude stát okolo 1300 korun, přičemž nejdražší výrobek vyjde zájemce na 24 tisíc.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy