reklama
 
 

Na co myslí váš pes? Vědci vyvinuli překladač zvířecí řeči

28. 1. 2014 17:34
Na co myslí váš pes? | Video: jaz
Vědci ze švédské laboratoře vyvinuli dorozumívací zařízení pro pejskaře.

Stockholm - Výzkum psího mozku v posledních letech výrazně pokročil a toho využili vynálezci ze Švédska a vytvořili unikátní zařízení. To pomocí nejnovějších technologií zjistí, co si pejsci myslí.

No More Woof, jak se projekt jmenuje, je zatím v testovací fázi. Tvůrci teď spustili mediální kampaň, aby získali pro vývoj i výrobu svých produktů více peněz.

Komunikace se čtyřnohým mazlíčkem tak už nebude jen námětem pro filmové tvůrce, ale již brzy se stane skutečností.

Nejnovější technologie dokáže mozkové vlny interpretovat a převést do hlasové podoby. Výsledkem je jednoduchá věta v anglickém jazyce, která se ozve z reproduktoru. 

Jelikož je produkt zatím ve fázi testování, je schopen reprodukovat pouze základní sdělení, jako je "Mám hlad", "Jsem unavený" nebo "Chci ven". V budoucnu se bude rozšiřovat a také překládat do více jazyků. V plánu je francouzština, španělština i čínština. Majitelé čtyřnohých mazlíčků si budou moct vybrat i druh hlasu, který bude mluvit za jejich pejska.

Vědci zároveň doufají, že v brzké době budou schopni zajistit i obrácenou komunikaci mezi psem a jeho pánem. Hodlají převádět pro změnu lidskou řeč do té zvířecí.

Základní verze produktu No More Woof bude stát okolo 1300 korun, přičemž nejdražší výrobek vyjde zájemce na 24 tisíc.

autor: jaz | 28. 1. 2014 17:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama