VIDEO Papež František použil při kázání vulgární slovo

pej
4. 3. 2014 10:37
Papež František ve svém tradičním nedělním kázání použil sprosté slovo. Za své přeřeknutí se následně omluvil na Twitteru.
Papež František "In questo cazzo" | Video: YouTube

Vatikán – Pravidelně každou neděli se pod okny Apoštolského paláce na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu scházejí věřící, aby si vyslechli tradiční papežovo kázání.

Nejinak tomu bylo i v neděli 2. března, kdy se zde navzdory silnému dešti sešly zástupy lidí. Během šestnáctiminutového projevu, ve kterém vyzýval k mírovému řešení krize na Ukrajině, se podařilo svatému otci špatně vyslovit jedno slovo v italštině a na světě bylo malé faux pas. Místo italského "caso" (příklad) řekl "cazzo", což je velmi hanlivé označení mužského pohlavního orgánu. 

Sedmasedmdesátiletý papež si okamžitě svoje fatální přeřeknutí uvědomil, opravil se a pokračoval v proslovu dál. Jeho lingvistický omyl se vzápětí stal středem pozornosti zahraničních médií a na internetu jej komentují tisíce lidí z celého světa.

Papež se dnes k události vyjádřil na Twitteru. "Všichni děláme v životě spousty chyb," napsal a dodal, že důležité je se ze svých chyb poučit a požádat o odpuštění.  

 

Právě se děje

Další zprávy