Děsivé znamení? Papežské holubice napadli ostatní ptáci

Papež František vypouští holubice míru.
Racek napadl holubici míru.
Papež František během nedělního setkání s věřícími.
Papež František během nedělního setkání s věřícími.
Papež František během nedělního setkání s věřícími.
Foto: Reuters
jaz
27. 1. 2014 19:04
Během nedělní řeči vypustil papež František dvě bílé holubice na znamení míru. Záhy se ale staly lovnou kořistí pro ostatní ptáky.

Vatikán - Tisíce lidí na svatopetrském náměstí byly svědky kuriózní situace, kterou si lze vykládat různě.

Papež František vystoupil se svou řečí v okně Apoštolského paláce spolu se dvěma dětmi, se kterými nakonec symbolicky vypustil dvě bílé holubice jako znamení míru. Ve svém proslovu se totiž zmínil i o situaci na Ukrajině, kde v posledních dnech zemřelo několik protestujících proti stávající vládě.

Vypuštěné holubice ale ihned napadli racek s vránou. Jeden holub ztratil peří, když se snažil dostat ze sevření racka, a na druhého zaútočila vrána svým zobákem. O dalším osudu mírových holubic se nic dalšího neví.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy