VIDEO Metallica zahrála v Antarktidě. Potichu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
10. 12. 2013 12:53
Diváci poslouchali koncert přes sluchátka.
Metallica v Antarktidě
Metallica v Antarktidě | Foto: Aktuálně.cz

Buenos Aires - Kapela Metallica už může říkat, že hrála na všech kontinentech světa. V neděli uspořádala koncert v Antarktidě, který ale hrstka přítomných diváků mohla poslouchat jen přes sluchátka, aby hluk nenarušil místní ekosystém.

Metallica - For Whom the Bell Tolls [Live Antarctica 2013]
Metallica - For Whom the Bell Tolls [Live Antarctica 2013] | Video: youtube.com

Nezvyklý koncert se konal nedaleko ledovce uvnitř průhledné kupole na argentinské základně Carlini. Frontman kapely James Hetfield ho zahájil slovy: "Jste připraveni vstoupit do historie? My ano!" Kupole chránila členy skupiny, zatímco jejich diváci, kterých byla asi stovka a tvořili je převážně vědci, vzdorovali ledovému větru a hudbu poslouchali přes sluchátka. Elektřinu pro koncert zajistil generátor a sluneční panely, ale nebyly zapojené zesilovače.

Metallica - Sad But True [Live Antarctica 2013 HD]
Metallica - Sad But True [Live Antarctica 2013 HD] | Video:

Metallica odehrála deset písní, ovšem nebyla první kapelou, která v Antarktidě hrála. Historické prvenství si zajistila kapela hudebních vědců nazvaná Nunatak v roce 2007, která hrála na britské výzkumné stanici v rámci koncertů Live Earth.

Metallica - Blackened [Live Antarctica 2013 HD]
Metallica - Blackened [Live Antarctica 2013 HD] | Video: youtube.com
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy