Tady hlídám já! Kočka obranářka odhání pošťáka od schránky

pej
30. 1. 2014 16:23
Kočku si lidé pořizují na mazlení a psa na hlídání. Někdy to ale může být přesně naopak a z kočky vyklube skutečný obranář, střežící bezpečnost domova.
Video Když si kočka hlídá dům | Video: YouTube

Video – Na první pohled se v krátkém záběru nekoná nic zajímavého. Na okně vedle vstupních dveří do domu odpočívá černobílá kočka, která takřka bez zájmu pozoruje okolí.

Když se ale k poštovní schránce ve vstupních dveřích přiblíží doručovatel, začnou se dít divy. Při každém pokusu zastrčit dovnitř noviny či dopisy reaguje kočka zevnitř packami.

Pošťák se ale kočičímu odporu nevzdal, i když málem přišel o rukavice, všechno se mu podařilo doručit v pořádku. Evidentně ale mají kočky se psy přeci jen něco společného - nemají rády poštovní zřízence ve své blízkosti.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy