Pití kravské moči vyléčí HIV i rakovinu, tvrdí Indové

jaz
24. 1. 2014 11:25
V Indii věří, že kravská moč má zázračné účinky a její pití léčí snad všechny neduhy světa.
Kravská moč má prý léčivé účinky.
Kravská moč má prý léčivé účinky. | Foto: youtube

Agra - Malá skupina hinduistických věřících na severu Indie začíná svůj den šálkem teplého kravského moku. Nejedná se o mléko, ale o čerstvou kravskou moč, kterou si místní čepují přímo od zdroje.

Pro hinduisty je kráva posvátným a chráněným zvířetem, a když je svatá kráva, musí být výjimečná i její moč. I když zatím nejsou její léčivé účinky lékařsky potvrzené, místní věří, že tento čistě přírodní nápoj může nemocem nejen předcházet, ale dokonce je i léčit.

Požití moči má však svá přísná pravidla. Rituál probíhá vždy před východem slunce a pije se od krávy, která ještě nebyla březí. Tento panenský nápoj pak má poživatelům pomoct v boji proti srdečním problémům, rakovině, cukrovce, ženským problémům a dokonce i HIV.

Pití moči se stalo ranním rituálem.
Pití moči se stalo ranním rituálem. | Video:

Jairam Singhal pije moč už více jak deset let a její účinky si nemůže vynachválit. "Měl jsem cukrovku, ale od té doby, co jsem začal pít kravskou moč, je hladina cukru pod kontrolou," řekl Mirror News Jairam.

Věhlas tohoto léku se rozšířil rychlostí blesku, a tak za tamními kravami jezdí i lidé z okolí. Dokonce jisté indické hinduistické nacionalistické hnutí RSS začalo moč distribuovat i do obchodů. Výrobek s názvem "kravská voda" má být bylinkami ochucená moč bez jakéhokoli zápachu a toxinů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy