Pití kravské moči vyléčí HIV i rakovinu, tvrdí Indové

jaz
24. 1. 2014 11:25
V Indii věří, že kravská moč má zázračné účinky a její pití léčí snad všechny neduhy světa.
Kravská moč má prý léčivé účinky.
Kravská moč má prý léčivé účinky. | Foto: youtube

Agra - Malá skupina hinduistických věřících na severu Indie začíná svůj den šálkem teplého kravského moku. Nejedná se o mléko, ale o čerstvou kravskou moč, kterou si místní čepují přímo od zdroje.

Pro hinduisty je kráva posvátným a chráněným zvířetem, a když je svatá kráva, musí být výjimečná i její moč. I když zatím nejsou její léčivé účinky lékařsky potvrzené, místní věří, že tento čistě přírodní nápoj může nemocem nejen předcházet, ale dokonce je i léčit.

Požití moči má však svá přísná pravidla. Rituál probíhá vždy před východem slunce a pije se od krávy, která ještě nebyla březí. Tento panenský nápoj pak má poživatelům pomoct v boji proti srdečním problémům, rakovině, cukrovce, ženským problémům a dokonce i HIV.

Pití moči se stalo ranním rituálem.
Pití moči se stalo ranním rituálem. | Video:

Jairam Singhal pije moč už více jak deset let a její účinky si nemůže vynachválit. "Měl jsem cukrovku, ale od té doby, co jsem začal pít kravskou moč, je hladina cukru pod kontrolou," řekl Mirror News Jairam.

Věhlas tohoto léku se rozšířil rychlostí blesku, a tak za tamními kravami jezdí i lidé z okolí. Dokonce jisté indické hinduistické nacionalistické hnutí RSS začalo moč distribuovat i do obchodů. Výrobek s názvem "kravská voda" má být bylinkami ochucená moč bez jakéhokoli zápachu a toxinů.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy