Strie, povadlé prsy i bříška. Tak "ničí" porod ženské tělo

jaz
14. 5. 2014 8:00
Americká fotografka chce změnit pohled na ženské tělo, které se v průběhu života radikálně mění. Učí tak ženy, aby byly na tyto modifikace hrdé.
A Beautiful Body Project
A Beautiful Body Project | Foto: Jade Beall / www.jadebeall.com

Tucson (Arizona) – Umělkyně Jade Beall se během těhotenství začala cítit špatně, měla nízké sebevědomí a po porodu chtěla jediné, zhubnout. Takto nespokojená sama se sebou ale pochopila, že se proměnila a stala se z ní matka.

Proto publikovala na sociální síti svůj portrét, na kterém polonahá kojí svého malého syna. Snímek okamžitě lidé sdíleli a o fotografku se začala zajímat média. Jade se tak rozhodla, že ve zdravé sebedůvěře podpoří i další ženy, a rozjela projekt, jehož vyvrcholením je vydání knihy fotografií s názvem The Bodies of Mothers: A Beautiful Body Project.

Každé tělo ženy vypráví příběh.
Každé tělo ženy vypráví příběh. | Video: YouTube

Stovky žen se svlékly a ukázaly své těhotenství, strie, povadlé prsy a bříška, za která se při dnešním pohledu na krásu musely stydět. "Potřebuji dobrovolníky, kteří se cítí pohodlně a nemají problém ukázat se. To ale neznamená, že bych nechtěla bránit čest své sestry, která nechce předvést svou kůži. Chci jen ukázat krásný příběh vaší kůže," řekla fotografka pro Huffington Post.

Do knihy se tak dostaly ženy všech věkových kategorií, proporcí i etnik, aby dokázaly krásu různorodosti i svých těl, která změnilo mateřství.

O knihu, která vyšla symbolicky 11. května na Den matek, byl velký zájem. Během příprav totiž Jade sbírala na projekt peníze prostřednictvím Kickstarter (platforma na financování projektů, pozn. red.), kam jí lidé poslali celých 60 tisíc dolarů, což je třikrát více, než původně žádala.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Série explozí v Íránu pokračuje. V Teheránu vybuchly lahve s plynem

Rezidenční budovou v íránské metropoli Teheránu v sobotu otřásl výbuch plynu. Jeden člověk utrpěl zranění. Podle tamních hasičů explodovalo několik tlakových nádob s plynem, jež byly uloženy ve sklepě budovy.

V Íránu v posledních týdnech došlo k řadě výbuchů. V úterý zemřeli dva lidé po explozi na jihu metropole, minulý čtvrtek pak vypukl požár v jaderném provozu v íránském Natanzu, které je centrem programu na obohacování uranu v zemi. Úřady následně uvedly, že tam oheň způsobil rozsáhlé škody. Minulý týden rovněž zemřelo 19 lidí po výbuchu v nemocnici na severu Teheránu, který podle místních činitelů rovněž způsobil únik plynu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Pekhartův gól pomohl Legii Varšava k polskému titulu

Fotbalista Tomáš Pekhart získal s Legií Varšava polský titul. Český útočník vstřelil úvodní branku utkání 5. kola ligové nadstavby, ve kterém Legia doma porazila Cracovii Krakov 2:0 a má jistotu prvního místa. Pekhart se trefil poprvé od 7. června a celkově popáté v ročníku po zimním příchodu ze španělského druholigového Las Palmas.

V zápase, který byl po poločase na několik minut přerušen kvůli výtržnostem fanoušků, měl Pekhart další šanci na skórování těsně před koncem. Jeho střelu však soupeř před brankovou čárou zblokoval.

Varšavský tým má jistotu titulu, který získalo mužstvo z hlavního města po roční odmlce, dvě kola před koncem nadstavby. Ligu vyhrála Legia počtrnácté, čímž se vyrovnala nejúspěšnějším polským celkům Ruchu Chorzów a Górniku Zabrze.

Další zprávy