"Zde se plodí vzdělanost," láká klip na studium v Opavě

redakce
21. 1. 2014 11:05
Zdroj foto: Youtube repro Zdroj foto: Youtube repro
Klip soutěžil o nejlepší propagační video Slezské univerzity v Opavě. Přestože neuspěl, autoři se rozhodli dílo zveřejnit.
Video: Youtube

Opava - Studenti oboru multimediální techniky vzbudili propagačním videem lákajícím na studium v Opavě značný rozruch. Klip byl ze soutěže sice vyloučen, přesto se režisér Aleš Brunclík a jeho tvůrčí kolektiv rozhodli spot zveřejnit.

Klip s názvem První den na Slezské univerzitě v Opavě zaznamenal za prvních 24 hodin od zveřejnění téměř 100 tisíc zhlédnutí na YouTube.

Video obsahuje na svém konci logo Slezské univerzity v Opavě. Autoři však pod spotem upozorňují, že se nejedná o oficiální prezentační klip univerzity. Tím se stalo dílo studenta audiovizuální tvorby Jiřího Vávry, ve kterém si hlavní roli zahrál režisér a herec Jakub Kohák.

 

Právě se děje

před 32 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy