"Zde se plodí vzdělanost," láká klip na studium v Opavě

redakce
21. 1. 2014 11:05
Klip soutěžil o nejlepší propagační video Slezské univerzity v Opavě. Přestože neuspěl, autoři se rozhodli dílo zveřejnit.
Video: Youtube

Opava - Studenti oboru multimediální techniky vzbudili propagačním videem lákajícím na studium v Opavě značný rozruch. Klip byl ze soutěže sice vyloučen, přesto se režisér Aleš Brunclík a jeho tvůrčí kolektiv rozhodli spot zveřejnit.

Klip s názvem První den na Slezské univerzitě v Opavě zaznamenal za prvních 24 hodin od zveřejnění téměř 100 tisíc zhlédnutí na YouTube.

Video obsahuje na svém konci logo Slezské univerzity v Opavě. Autoři však pod spotem upozorňují, že se nejedná o oficiální prezentační klip univerzity. Tím se stalo dílo studenta audiovizuální tvorby Jiřího Vávry, ve kterém si hlavní roli zahrál režisér a herec Jakub Kohák.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy