Šikanovali ji, tak začala točit videa. A vydělává miliony

pej
20. 1. 2014 18:20
Videa osmnáctileté Američanky sledují miliony lidí po celém světě a má větší vliv než Vogue, Marie Claire, Cosmopolitan a Elle dohromady. Kdo je Bethany Mota?
Bethany Mota v jednom ze svých videí
Bethany Mota v jednom ze svých videí | Foto: Youtube

Se svým koníčkem začala Bethany Mota ve čtrnácti letech a během té doby se z nevinné zábavy stal výnosný obchod. Nakupovací videa osmnáctileté Bethany totiž sledují miliony lidí po celém světě.

Už dnes má na YouTube větší základnu fanoušků než Lady Gaga a na svůj profil na Instagramu, kam umisťuje fotografie z každodenního života, nalákala více návštěvníků než módní časopisy Vogue, Marie Claire, Cosmopolitan a Elle dohromady.

Módní královna internetu

Bethany má dokonce vlastní řadu oblečení, kterou prodává americká módní značka Aeropostale. Zástupci firmy doufají, že milióny jejích náctiletých fanoušků brzy obléknou svetry a trička s logem Motavator.

Video Senzace YouTube Bethany Mota radí, co si obléknout
Video Senzace YouTube Bethany Mota radí, co si obléknout | Video: YouTube

S pěti milióny fanoušky na YouTube a více jak dvěma milióny následovníky na Instagramu se stala nekorunovanou královnou žánru zvaného "haul video". Ta vznikají výhradně pro internet a jsou na nich zobrazeny nové a právě nakoupené věci, včetně detailního popisu a ceny.

V českých podmínkách natáčí podobné klipy například Dominika Myslivcová, jejíž stránky na Facebooku sleduje téměř 80 tisíc lidí.

Částka, kterou si Bethany svými videi vydělá, sice nebyla nikdy oficiálně zveřejněna, ale odborníci na reklamu na YouTube odhadují její měsíční výdělky na zhruba 40 tisíc dolarů.

Vše odstartovala šikana

V rozhovoru pro Business Insider.com Bethany přiznala, že s pořizováním videí začala v době, kdy čelila šikaně ve škole.

"Nechtěla jsem s nikým mluvit. Nechtěla jsem opustit svůj dům. Nahrávání videí se pro mě stalo způsobem, jak být sama sebou," řekla Bethany.

Navzdory rostoucímu úspěchu zůstává dívka výhradně fenoménem internetu. Spíš než na stránkách magazínu ji zastihnete na videu natočeném v jejím dětském pokoji. "Když mám volno, nejraději ležím v posteli a sleduji YouTube," potvrdila Bethany v rozhovoru.

Aeropostale není jedinou značkou, která s ní kvůli popularitě navázala spolupráci. Už v minulosti se s jejím jménem spojila například firma J.C. Penny nebo Forever 21.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy