Zdrogovali mě, znásilnili a drželi v zajetí, přiznala na Instagramu zpěvačka Duffy

Magazín Magazín
26. 2. 2020 10:46
Popová zpěvačka z Walesu Aimee Duffyová, známá jako Duffy, na svém Instagramu přiznala, že ji dříve zdrogoval a znásilnil neznámý muž. Detaily útoku nesdělila, napsala však, že jí zotavení trvalo velmi dlouho a nyní už se cítí mnohem lépe.
Zpěvačka Duffy
Zpěvačka Duffy | Foto: Reuters

Popová zpěvačka zmizela po dvou úspěšných albech Rockferry a Endlessly z očí veřejnosti na několik let. V únoru 2011 bylo oznámeno, že si bere minimálně dvouroční pauzu, a znovu veřejně vystoupila až v roce 2013. 

Naplno se však ke kariéře od té doby nevrátila, v roce 2015 jen ztvárnila roli zpěvačky v kriminálním thrilleru Legendy zločinu a přispěla třemi písněmi do filmového soundtracku.

V úterý na Instagramu svou dlouholetou pauzu vysvětlila. "Už jsem v pořádku, ale byla jsem znásilněna, zdrogována a držena několik dní v zajetí. Samozřejmě že jsem to přežila. Rekonvalescence nějakou dobu trvala. Neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak to říct," napsala zpěvačka. 

View this post on Instagram

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

A post shared by @ duffy on

Žádné další detaily svého otřesného zážitku nesdělila, dodala jen, že jí dlouho trvalo, než se úplně vzpamatovala. Nyní se cítí mnohem lépe. 

K rozhodnutí se o svůj zážitek podělit dospěla poté, co ji kontaktoval jeden z novinářů. "Byl velmi milý a bylo skvělé o tom konečně promluvit," sdělila s tím, že bude v následujících dnech zveřejňovat útržky rozhovoru. 

Pětatřicetiletá Velšanka také uvedla, že o svém traumatu nechtěla zpívat. "Nechtěla jsem světu ukazovat svůj smutek. Ptala jsem se sama sebe, jak bych mohla zpívat od srdce, když je zlomené."

Veřejnost poprosila, aby neobtěžovala její rodinu, a naopak vyzvala lidi k podpoře, když už svůj příběh odhalila. 

Britský deník The Guardian styl Duffyové přirovnává k Amy Winehousové nebo Adele. Producent Bernard Butler před šesti lety uvedl, že pro její stažení se z veřejného života má pochopení. "Byla mladá, byla z malé vesničky ve Walesu a najednou byla vržena do ohně," řekl tehdy. 

Její první album Rockferry zaznamenalo ve Velké Británii ohromný úspěch a stalo se nejprodávanější deskou roku 2008, získalo i cenu Grammy. A její skladba Mercy tehdy dominovala hitparádám ve dvanácti zemích. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy