Velbloudí čokoláda je hit. Dorazí i k nám?

Report
24. 7. 2009 9:40
Dubaj - Nebude to možná dlouho trvat a v obchodě budete vybírat mezi čokoládou z kravského a velbloudího mléka.
"Ta tvoje čokoláda je prostě neodolatelná!"
"Ta tvoje čokoláda je prostě neodolatelná!" | Foto: Reuters

Jediná firma na světě, která produkt ze zvířecích hrbáčů vyrábí, totiž plánuje rozsáhlou expanzi.

Společnost Al Nassma ze Spojených arabských emirátů chová na své farmě v Dubaji tři tisíce velbloudů a během prvního roku své existence se blíží ke stu tunám vyrobené čokolády.

A cíle si neklade právě malé.

V nejbližších týdnech chce expandovat do sousední Saudské Arábie a následně i do dalších arabských zemí.

Supermarkety ne, prosím

Hranice regionu ale pro ambiciózní firmu neplatí, velbloudí čokolády během několika měsíců poputují do Spojených států, Evropy nebo Japonska.

Už teď Al Nassma vyjednává o prodeji neobvyklých dobrůtek s renomovaným britským obchodním domem Harrod´s a sanfranciskou společností Chocolate Covered.

"Jde o luxusní produkt, neradi bychom ho viděli v supermarketech," vysvětluje generální manažer velbloudího impéria Martin Van Almsick. "Chceme aby ho v každém saudském městě nabízel aspoň jeden obchod."

V současnosti je velbloudí čokoláda k dostání přímo na dubajské farmě nebo na některých saudských aerolinkách a v přepychových hotelích.

Co o něm nevíte

A aby tento text opravdu vypadal jako reklama na velbloudí čokolády, doplňme, že mléko od korábů pouště je oproti kravskému o hodně zdravější.

Obsahuje pětkrát více vitamínu C, je v něm méně tuku a laktózy. Díky vyššímu obsahu inzulínu je vhodné pro diabetiky a bez obav si jeho chuť mohou užívat i lidé s alergií na laktózu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy