Žena je posedlá králíky. Jde za to do vězění

ČTK ČTK
3. 7. 2009 12:30
Portland (USA) - Američanku z Oregonu posedlou králíčky poslal soud na tři měsíce do vězení poté, co ji před časem policie v jednom hotelovém pokoji nachytala ve společnosti desítek králíků.

Žena byla v podmínce, která výslovně stanovovala, že se králíkům musí vyhýbat.

O kuriózním případu dnes informuje agentura AP.

Problémy sedmačtyřicetileté Miriam Sakewitzové začaly už v roce 2006, kdy policie v jejím domě objevila přes 150 králíků živých a desítky dalších mrtvých v mrazáku.

Podmínka ji neodradila

Sakewitzová byla zatčena a obviněna ze zanedbání péče o zvířata. Od soudu tehdy odešla s pětiletou podmínkou a zákazem přibližovat se ke králíkům.

Policie informovala, že při posledním incidentu musela v hotelovém pokoji odchytit osm dospělých králíků, pět malých králíčků a odstranit jednu mrtvolu zvířete z ledničky.

Policejní důstojník Bob Severe, který má na starosti dohled nad plněním podmínek podmínečně odsouzených, dodal, že Sakewitzová se v minulosti podřídila soudnímu příkazu o přezkoumání jejího duševního zdraví, ale experti žádné léčení nedoporučili.


 

Právě se děje

před 5 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy