Vědci vynalezli sprej pro šestkrát delší sex

Jiří Krejčík
8. 4. 2009 10:45
Velká Británie - Tohle není žádný spam. Britští výzkumníci skutečně vyvinuli přípravek, který dokáže prodloužit dobu pohlavního aktu až šestkrát.

Sprej vyvinutý doktory z Royal Victoria Hospital v Belfastu obsahuje lokální anestetika, která znecitliví penis.

Přípravek se nanáší pět minut před sexem a při testech prý dokázal prodloužit milování z několika sekund na několik minut, napsal zpravodajský server BBC.

Odborníci odhadují, že předčasné vyvrcholení trápí alespoň v určité část života až 40 procent mužů. V krajních případech může ovlivnit i jejich vztah.

"Předčasná ejakulace může být pro muže velmi stresující. U některých může vést i k frustraci a vyhýbání se pohlavnímu styku," říká vedoucí výzkumu profesor Wallace Dinsmore.

V lékárnách do dvou let

Přípravek s označením PSD502 testovaly tři stovky mužů z celé Evropy, kteří trpí předčasnou ejakulací. Většina z nich už dříve zkoušela nějaké léky, zpravidla antidepresiva.

Během tříměsíčních testů musel každý pár měřit délku svého pohlavního styku na stopkách.

Zatímco dříve vydrželi pouze několik sekund, díky spreji si 90 procent z nich mohlo užívat sexu až čtyři minuty. Většina testovaných mužů si také přípravek velmi pochvalovala.

Po nanesení spreje vydrželi průměrně 6,3krát déle. Naproti tomu ti, kteří užívali pouze placebo, prodloužili délku svého sexu jen 1,7krát.

"Sprej u mužů zlepšil sexuální výkon a vedl k jejich celkové spokojenosti. U nikoho z mužů ani u jejich partnerek jsme nezaznamenali žádné vedlejší účinky," říká profesor Dinsmore.

Přípravek je nyní v poslední fázi klinických testů. Podle studie publikované v časopise British Journal od Urology International může být veřejně dostupný již během dvou let.

 

Právě se děje

Další zprávy