V mobilu z aukce bylo i číslo na Portmanovou

ČTK ČTK
17. 2. 2009 7:10
Londýn - Nový majitel mobilního telefonu, který zakoupil prostřednictvím internetové aukční síně eBay, nalezl v přístroji kontakty na plejádu hollywoodských hvězd včetně Juda Lawa a Natalie Portmanové.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Pro "normální smrtelníky" nedostupný seznam totiž předchozí vlastník telefonu zapomněl vymazat, uvedl britský deník The Daily Telegraph.

Pojišťovací agent Kent Devey byl hodně překvapený, když v zánovním mobilu za 16 liber (asi 520 Kč) objevil 50 telefonních čísel a e-mailových adres známých filmových herců, mezi jinými i Julie Waltersové, Kevina Spaceyho, Stephena Frye, Louise Walshe, Julianne Mooreové a Paula O'Gradyho.

V seznamu byly i kontakty na řadu slavných scenáristů, producentů, kameramanů a spisovatelů, kteří se podíleli na filmových hitech Americký gangster, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí či Billy Elliot.

Foto: Reuters

Devey zpočátku nevěřil, že je seznam pravý, a tak se ho rozhodl otestovat. Vyťukal číslo Julie Waltersové a dovolala se přímo na její záznamník.

"Chtěl jsem Blackberry, abych mohl pracovat s e-maily. Nečekal jsem, že bych si mohl díky němu psát i s nejznámějšími filmovými hvězdami," komentoval nečekaný nález osmadvacetiletý Angličan.

Kdo byl oním neopatrným předchozím majitelem telefonu média neuvedla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy