Od Peříčka po Ordinaci. Nova slaví 25 let, podívejte se, co dala českým divákům

pej pej
3. 2. 2019 11:47
Televize Nova, první celoplošná soukromá televize ve východní Evropě, zažila během čtvrtstoletí existence řadu zvratů, změn majitelů i vedení. Jedno ale od 4. února 1994 prakticky zůstává stejné - už na počátku se dostala do čela žebříčku sledovanosti a tato situace se během 25 let až na výjimky nezměnila. Televize pod vedením Vladimíra Železného rychle odbourala rozšířený mýtus o velké kulturnosti českého televizního diváka. Místo slibovaného intelektuálně zaměřeného programu totiž vsadila na atraktivní zámořské seriály. Připomeňte si pořady a tváře neodmyslitelně spjaté s 25letou existencí TV Nova.
Volejte řediteli, Vladimír Železný, TV Nova
Volejte řediteli, Vladimír Železný, TV Nova | Foto: Profimedia.cz

Volejte řediteli

"Dobrou chuť, pokud právě obědváte." Legendární pozdrav Vladimíra Železného slýchali diváci TV Nova v pravé poledne téměř deset let. Pořad spojený s osobou generálního ředitele Novy se v roce 2003 po jeho odchodu přejmenoval na Volejte Novu.

Vladimír Železný v něm představoval televizní novinky, řešil politiku nebo propagoval vlastní názory. Kvůli tomu mu také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání hrozila odebráním licence. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy