Od Peříčka po Ordinaci. Nova slaví 25 let, podívejte se, co dala českým divákům

pej pej
3. 2. 2019 11:47
Televize Nova, první celoplošná soukromá televize ve východní Evropě, zažila během čtvrtstoletí existence řadu zvratů, změn majitelů i vedení. Jedno ale od 4. února 1994 prakticky zůstává stejné - už na počátku se dostala do čela žebříčku sledovanosti a tato situace se během 25 let až na výjimky nezměnila. Televize pod vedením Vladimíra Železného rychle odbourala rozšířený mýtus o velké kulturnosti českého televizního diváka. Místo slibovaného intelektuálně zaměřeného programu totiž vsadila na atraktivní zámořské seriály. Připomeňte si pořady a tváře neodmyslitelně spjaté s 25letou existencí TV Nova.
Volejte řediteli, Vladimír Železný, TV Nova
Volejte řediteli, Vladimír Železný, TV Nova | Foto: Profimedia.cz

Volejte řediteli

"Dobrou chuť, pokud právě obědváte." Legendární pozdrav Vladimíra Železného slýchali diváci TV Nova v pravé poledne téměř deset let. Pořad spojený s osobou generálního ředitele Novy se v roce 2003 po jeho odchodu přejmenoval na Volejte Novu.

Vladimír Železný v něm představoval televizní novinky, řešil politiku nebo propagoval vlastní názory. Kvůli tomu mu také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání hrozila odebráním licence. 

 

Právě se děje

Další zprávy