StarDance je ve finále. Dvě třetiny lidí vsadily na Dvořáka, šanci má ale i Tomicová

Foto: Česká televize
Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 15. 12. 2018 11:28
Jiří Dvořák, Pavla Tomicová, nebo David Svoboda? Na obrazovkách České televize vrcholí finále série StarDance a diváci a porota zanedlouho vyberou vítěze již devátého ročníku této taneční soutěže. Největší šance na vítězství má herec Jiří Dvořák a jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková. Kurzy na jejich vítězství se pohybují od 1,38:1 do 1,52:1, na vítězství páru si vsadily i téměř dvě třetiny sázejících. Šanci na titul královny parketu má i herečka Pavla Tomicová s tanečníkem Markem Dědíkem. Bookmakeři jim dávají kurz od 2,95:1 – 3,35:1. Nejmenší šanci na vítězství má desetibojař David Svoboda, kterému bookmakeři vypsali kurz od 10:1 do 13:1.

Podle bookmakerů vyhraje populární herec Dvořák. "Podle všech logických kritérií by se vítězem měl stát Jiří Dvořák, který si získal uznání u poroty, stejně tak má širokou fanouškovskou základnu. Na druhou stranu, v soutěži se udržela nevyzpytatelná proměnná Pavla Tomicová. Těžko odhadovat, kam až jsou ji diváci schopni dotlačit," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Co se týče zájmu sázkařů, StarDance podle něj v kategorii, do které spadají ještě například Miss nebo Zlatý Slavík, jasně dominuje. Fortuna eviduje také nejvyšší výhru, která letos při StarDance padla. Jeden sázkař dal 100 000 korun na to, že v daném kole vypadne Richard Genzer. Při kurzu 9:1 vyhrál téměř milion.

Dosavadní díly letošní řady zábavné soutěže StarDance sledovalo v průměru 1,45 milionu diváků, což je 36 procent všech lidí u televize. Je to o 120 tisíc diváků méně, než byl průměr finále předchozí řady v roce 2016. Vyplývá to z údajů České televize.

Sobotní finále soutěže probíhá od 20 hodin. "Princip bodování bude ve finále stejný, jako v běžných kolech, tedy body poroty plus hlasy diváků. Porota bude večer bodově hodnotit latinu, standard a freestyle, poté pouze slovně ohodnotí nejlepší tanec páru v soutěži," uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo poprvé v roce 2004 v Británii, kde ho uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i Česká televize. StarDance tehdy sledovaly v průměru dva miliony diváků. Od té doby zájem o show klesl. Dosud poslední osmou řadu vyhrála dvojice Zdeněk Piškula a Veronika Lálová.

Podívejte se: StarDance? Je to zážitek, vypadnutí mě mrzelo, říká Genzer

StarDance je zvláštní pořad, má auru, i když jsem cynik, tak tam to na člověka padne a chce zatančit dobře, mrzelo mě, že jsem vypadnul | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy