StarDance je ve finále. Dvě třetiny lidí vsadily na Dvořáka, šanci má ale i Tomicová

Foto: Česká televize
Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 15. 12. 2018 11:28
Jiří Dvořák, Pavla Tomicová, nebo David Svoboda? Na obrazovkách České televize vrcholí finále série StarDance a diváci a porota zanedlouho vyberou vítěze již devátého ročníku této taneční soutěže. Největší šance na vítězství má herec Jiří Dvořák a jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková. Kurzy na jejich vítězství se pohybují od 1,38:1 do 1,52:1, na vítězství páru si vsadily i téměř dvě třetiny sázejících. Šanci na titul královny parketu má i herečka Pavla Tomicová s tanečníkem Markem Dědíkem. Bookmakeři jim dávají kurz od 2,95:1 – 3,35:1. Nejmenší šanci na vítězství má desetibojař David Svoboda, kterému bookmakeři vypsali kurz od 10:1 do 13:1.

Podle bookmakerů vyhraje populární herec Dvořák. "Podle všech logických kritérií by se vítězem měl stát Jiří Dvořák, který si získal uznání u poroty, stejně tak má širokou fanouškovskou základnu. Na druhou stranu, v soutěži se udržela nevyzpytatelná proměnná Pavla Tomicová. Těžko odhadovat, kam až jsou ji diváci schopni dotlačit," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Co se týče zájmu sázkařů, StarDance podle něj v kategorii, do které spadají ještě například Miss nebo Zlatý Slavík, jasně dominuje. Fortuna eviduje také nejvyšší výhru, která letos při StarDance padla. Jeden sázkař dal 100 000 korun na to, že v daném kole vypadne Richard Genzer. Při kurzu 9:1 vyhrál téměř milion.

Dosavadní díly letošní řady zábavné soutěže StarDance sledovalo v průměru 1,45 milionu diváků, což je 36 procent všech lidí u televize. Je to o 120 tisíc diváků méně, než byl průměr finále předchozí řady v roce 2016. Vyplývá to z údajů České televize.

Sobotní finále soutěže probíhá od 20 hodin. "Princip bodování bude ve finále stejný, jako v běžných kolech, tedy body poroty plus hlasy diváků. Porota bude večer bodově hodnotit latinu, standard a freestyle, poté pouze slovně ohodnotí nejlepší tanec páru v soutěži," uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo poprvé v roce 2004 v Británii, kde ho uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i Česká televize. StarDance tehdy sledovaly v průměru dva miliony diváků. Od té doby zájem o show klesl. Dosud poslední osmou řadu vyhrála dvojice Zdeněk Piškula a Veronika Lálová.

Podívejte se: StarDance? Je to zážitek, vypadnutí mě mrzelo, říká Genzer

StarDance je zvláštní pořad, má auru, i když jsem cynik, tak tam to na člověka padne a chce zatančit dobře, mrzelo mě, že jsem vypadnul | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 6 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 37 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy