VIDEO Sherlock byl dva roky mrtvý. Teď se vrací

Kultura Kultura
25. 12. 2013 10:53
Podívejte se na miniepizodu Mnoho šťastných návratů.
Martin Freeman a Benedict Cumberbatch (Watson a Holmes).
Martin Freeman a Benedict Cumberbatch (Watson a Holmes). | Foto: BBC

Londýn, Praha - Sherlock Holmes už se vrací ze záhrobí. Ještě před startem třetí sezony seriálu (1. ledna ve Velké Británii na BBC One) s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli nabízí sedmiminutovou miniepizodu Mnoho šťastných návratů.

Poněkud delší upoutávka propojuje zatím poslední díl Reichenbašský pád, v němž Sherlock podle všech indicií spáchal sbevraždu, s avizovaným počátkem další série s titulem Prázdný pohřební vůz (The Empty Hearse, podle povídky A. C. Doylea The Adventure Of The Empty House).

Sherlock se v upoutávce blíží zpět do Londýna po svém dvouletém pobytu v buddhistickém klášteře, Indii a na dalších místech. Jeho pohyb odhaluje podle vyřešených případů a dalších drobností detektiv Anderson svému nadřízenému Lestradeovi. Z šoku ze ztráty přítele se mezitím trochu vzpamatoval i doktor Watson (Martin Freeman)...

Kdy se pokračování seriálu dočkáme v České televizi, zatím není jasné.

Sherlock Mini-Episode: Many Happy Returns - Sherlock Series 3 Prequel - BBC One
Sherlock Mini-Episode: Many Happy Returns - Sherlock Series 3 Prequel - BBC One | Video:
 

Právě se děje

před 38 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy