VIDEO Transcendentální Depp ovládne virtuální realitu

Kultura Kultura
21. 12. 2013 22:48
Podívejte se na první ukázku z filmu Transcendence.
Johnny Depp (Transcendence).
Johnny Depp (Transcendence). | Foto: Aktuálně.cz

Video - Wally Pfister je již drahnou dobu dvorním kameramanem Christophera Nolana. Jenže stát v pozadí mu už zřejmě nestačilo, protože se pustil do vlastní ambiciózní sci-fi s názvem Transcendence.

Do hlavní role zlanařil Johnnyho Deppa, do vedlejších Morgana Freemana, Kate Maru, Rebeccu Hall a Cilliana Murphyho. Paralel k Nolanovým filmům bychom nenašli málo a potvrzuje se, že kameraman je polovina režiséra. Jenže v něčem se Pfister přece jenom zásadně liší.

Transcendence - Official Trailer
Transcendence - Official Trailer | Video:

Zatímco teaser na Interstellar neprozradil takřka nic, Transcendence toho na nás chrlí tolik najednou, že nevíme, co si s informacemi počít. Johnny Depp zkoumající kmenové buňky se nějak dostane do počítače a začne ovládat virtuální realitu? Raději se děj nepokoušejme skládat a počkejme si na výsledek.

V českých kinech se ho dočkáme 17. dubna příštího roku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy