Na ČT přichází psí reality show s Rudolfem Desenským

Magazín Magazín
7. 1. 2017 15:30
Na české obrazovky dorazila reality show ze života domácích mazlíčků. Hlavní roli obsadil psí psycholog Rudolf Desenský a specialistka na trénink koček Klára Vodičková. Před kamerami České televize pomáhají majitelům zvířat, kteří si už s nimi nevědí rady.
Hlavní roli v televizním pořadu obsadil psí psycholog Rudolf Desenský.
Hlavní roli v televizním pořadu obsadil psí psycholog Rudolf Desenský. | Foto: Česká televize

Reality show Kočka není pes

Nový pořad o psech a kočkách vysílá Česká televize vždy v sobotu od šesti večer, v repríze v neděli po obědě.

Druhý díl seriálu, ve kterém bude Rudolf Desenský a Klára Vodičková pomáhat s výchovou agresivní čivavy Samuela a kocoura Matýska, můžete sledovat v neděli 15. ledna ve 13:40 na ČT2.

Můžete se také zapojit do diskuse o výchově domácích mazlíčků ve facebookové skupině Kočka není pes.

Pořad se snaží proniknout do podstaty často problematických vztahů mezi člověkem a domácím zvířetem. 

V každém díle vyráží odborníci do rodin, které se sami přihlásily, protože mají problematické mazlíčky, a snaží se u nich zjednat nápravu. Většinou je to o nápravě hodně narušených vztahů, o zdemolovaném bytě, poškrábaných nohou a dalších nepříjemných důsledcích špatného soužití. 

Náprava mazlíčků v přímém přenosu je velmi často také nápravou majitelů. „Náš pořad nejen poradí majitelům domácích mazlíčků, jak mají své kočky a psi vychovávat, ale měl by také pomoci vychovat samotné majitele k tomu, aby se naučili se zvířaty správně jednat, což není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová.

Česká televize představila upoutávku na nový zábavný pořad o domácích mazlíčcích Kočka není pes.
0:20
Česká televize představila upoutávku na nový zábavný pořad o domácích mazlíčcích Kočka není pes. | Video: Česká televize

Pokaždé budou představeny dvě rodiny -  jedna se psem a jedna s kočkou. Spolu s odborníky pak diváci mohou analyzovat a hledat příčiny problémů. Mentoři pořadu pak problém vždy vysvětlí a názorně předvedou, jak zjednat nápravu. Následně se rodina měsíc učí nově chovat ke svým miláčkům a snaží se využívat veškerá nabytá doporučení. Po měsíci Rudolf a Klára rodinu opět navštíví, aby zjistili, zda došlo k posunu.

Partnerem pořadu je také server Aktuálně.cz, který z každého dílu nabídne nejen zajímavé ukázky, ale některé chyby detailněji rozebere s odborníky. Příští týden se také můžete těšit na rozhovor DVTV s Rudolfem Desenským.

 

Právě se děje

Další zprávy