Na ČT přichází psí reality show s Rudolfem Desenským

Magazín Magazín
7. 1. 2017 15:30
Na české obrazovky dorazila reality show ze života domácích mazlíčků. Hlavní roli obsadil psí psycholog Rudolf Desenský a specialistka na trénink koček Klára Vodičková. Před kamerami České televize pomáhají majitelům zvířat, kteří si už s nimi nevědí rady.
Hlavní roli v televizním pořadu obsadil psí psycholog Rudolf Desenský.
Hlavní roli v televizním pořadu obsadil psí psycholog Rudolf Desenský. | Foto: Česká televize

Reality show Kočka není pes

Nový pořad o psech a kočkách vysílá Česká televize vždy v sobotu od šesti večer, v repríze v neděli po obědě.

Druhý díl seriálu, ve kterém bude Rudolf Desenský a Klára Vodičková pomáhat s výchovou agresivní čivavy Samuela a kocoura Matýska, můžete sledovat v neděli 15. ledna ve 13:40 na ČT2.

Můžete se také zapojit do diskuse o výchově domácích mazlíčků ve facebookové skupině Kočka není pes.

Pořad se snaží proniknout do podstaty často problematických vztahů mezi člověkem a domácím zvířetem. 

V každém díle vyráží odborníci do rodin, které se sami přihlásily, protože mají problematické mazlíčky, a snaží se u nich zjednat nápravu. Většinou je to o nápravě hodně narušených vztahů, o zdemolovaném bytě, poškrábaných nohou a dalších nepříjemných důsledcích špatného soužití. 

Náprava mazlíčků v přímém přenosu je velmi často také nápravou majitelů. „Náš pořad nejen poradí majitelům domácích mazlíčků, jak mají své kočky a psi vychovávat, ale měl by také pomoci vychovat samotné majitele k tomu, aby se naučili se zvířaty správně jednat, což není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová.

Česká televize představila upoutávku na nový zábavný pořad o domácích mazlíčcích Kočka není pes.
0:20
Česká televize představila upoutávku na nový zábavný pořad o domácích mazlíčcích Kočka není pes. | Video: Česká televize

Pokaždé budou představeny dvě rodiny -  jedna se psem a jedna s kočkou. Spolu s odborníky pak diváci mohou analyzovat a hledat příčiny problémů. Mentoři pořadu pak problém vždy vysvětlí a názorně předvedou, jak zjednat nápravu. Následně se rodina měsíc učí nově chovat ke svým miláčkům a snaží se využívat veškerá nabytá doporučení. Po měsíci Rudolf a Klára rodinu opět navštíví, aby zjistili, zda došlo k posunu.

Partnerem pořadu je také server Aktuálně.cz, který z každého dílu nabídne nejen zajímavé ukázky, ale některé chyby detailněji rozebere s odborníky. Příští týden se také můžete těšit na rozhovor DVTV s Rudolfem Desenským.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy