Nejvlivnější celebrita? Dle Forbesu opět Oprah Winfrey

ČTK ČTK
26. 6. 2013 20:09
Oprah winfreyová za poslední rok vydělala půl druhé miliardy
Foto: Reuters

New York - V čele žebříčku nejvlivnějších celebrit podle časopisu Forbes letos stanula americká televizní moderátorka a majitelka televize OWN TV Oprah Winfrey. Forbes svůj seznam se stovkou nejvlivnějších osobností sestavuje každý rok.

Winfreyová se do čela vyhoupla po dvou druhých místech za sebou v předchozích letech. Druhá je letos zpěvačka Lady Gaga, za ní pak režisér Steven Spielberg a zpěvačky Beyoncé a Madonna.

"Nikdo jiný není tak důsledný a nemá takovou moc," okomentovala vedoucí postavení Winfreyové v čerstvém žebříčku Dorothy Pomerantzová z Forbesu. "Jsou jen tři lidé, kteří byli na všech našich seznamech od roku 1999. Jsou to Oprah, (herec) Howard Stern a Steven Spielberg," dodala.

Zpěvačka Jennifer Lopezová, která byla loni první, letos klesla "až" na 12. příčku.

Forbes určuje vliv celebrit podle příjmů, podle viditelnosti v médiích a podle popularity na komunitních sítích. Winfreyová si od června 2012 do června 2013 vydělala 77 milionů dolarů (přes 1,5 miliardy korun). To sice nebyl nejvyšší výdělek, nicméně podle mínění Forbesu první místo jí zajistila její pozice v Hollywoodu a její přítomnost v tisku, v televizi a na komunitních sítích.

Lady Gaga získala druhé místo díky příjmu 80 milionů dolarů, velkému zástupu fanoušků a silné přítomnosti na komunitních sítích. "Je stále velkou silou v popu. I když zrovna nezpívá, lidé o ní neustále mluví a spekulují," uvedla Pomerantzová.

Spielberg se se ziskem 100 milionů dolarů umístil z mužů nejvýše. Kromě něj se do první desítky dostali rocková hvězda Jon Bon Jovi, tenista Roger Federer a kanadský zpěvák Justin Bieber.

Na nejvíce peněz si v uplynulém období přišla Madonna. Podle Forbesu si vydělala 125 milionů dolarů (asi 2,5 miliardy korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy