Kříženec Kanclu a Hobita? Užijte si trapné chvilky s Bilbem

Kultura Kultura
15. 12. 2014 17:55
Podívejte se na video z pořadu Saturday Night live, které umně zkřížilo hvězdné role britského herce Martina Freemana.
Podívejte se na Bilba v Kanclu. | Video:

Video - Křížence britské verze Kanclu a Hobita uvedla ve svém nejnovějším dílu jako krátký film známá americká show Saturday Night Live.

"Statečný hobit Bilbo Pytlík, nyní pracuje v papírovém společnosti," sdělí hned na úvod videa Martin Freeman, herecká hvězda obou křížených děl. Právě on byl hlavním hostem show.

Ve videu, jehož smyšleným autorem je společnost JRR, hraje Gandalf generálního manažera, objeví se samozřejmě i Glum s prstenem zalitým v aspiku a elfka Tauriel a s kopírkou se potýká její přítel Legolas.

Trapnost britské verze Kanclu podpoří i několik Gandalfových oplzlých vtipů. Přesvědčte se!

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy