reklama
 
 

Tchajwanská influencerka spadla do rokle. Proslavila se jako horolezkyně v bikinách

23. 1. 2019 10:43
Gigi Wuová se proslavila především jako lezkyně, která se na zdolaných vrcholcích fotila v bikinách. Nápad, díky kterému se proslavila na sociálních sítích, vznikl údajně poté, co prohrála sázku. Lezení po horách se však 36leté tchajwanské cestovatelce stalo tento týden osudným.

Gigi Wuová během pěší túry v Národním parku Yushan uklouzla a spadla do rokle. Žena byla na pochodu v horách ve více než třítisícové výšce sama. A ačkoliv si přivolala pomoc, kvůli špatnému počasí se záchranáři zdrželi, a zřejmě zemřela na podchlazení. O nehodě informovala řada světových médií.

Podle informací byla Wuová zkušená lezkyně, na své pochody si vždy brala nezbytné vybavení a přípravu nepodceňovala. Záchranáři ženu našli v pondělí poté, co třikrát selhala záchranná akce s nasazením helikoptéry.

Naposledy o sobě dala vědět 18. ledna na sociálních sítích, když zveřejnila fotku s výhledem z vrcholku, který byl obklopen mraky. Mnoho fanoušků také následně sledovalo akci na její záchranu.

Rodina během týdne uzavřela veřejný profil Gigi Wuové na Facebooku poté, co na něj začali její fanoušci psát kondolence. "Gigi, díky za to, že jsi nám přinášela radost - přeji ti šťastnou cestu," napsal jeden z jejích fanoušků po zprávě o jejím úmrtí.

Podporovatelé už založili také crowdfundingovou stránku, prostřednictvím které mohou lidé darovat peníze na její pohřeb. 

Video: Podívejte se, jak vypadá obří podzemní jezero v Rakousku

Na tripu: Jeskyně Seegrotte. Bývala to tajná německá továrna, teď je tu obří podzemní jezero | Video: Aktuálně.cz |  02:36

autor: Magazín | 23. 1. 2019 10:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama