reklama
 
 

Armáda zrušila spolupráci s youtubery. Zjistila, že v minulosti žertovali o znásilnění i židech

16. 8. 2018 12:28
Australské obranné síly chtěly naverbovat mladé Australany, a proto se obrátily na dva populární youtubery. Když ale ministerstvo obrany zjistilo, že ve svých videích vtipkují na adresu židů nebo obtěžování žen, okamžitě s nimi spolupráci ukončilo.

Armáda zaplatila 52 tisíc australských dolarů (v přepočtu necelých 860 tisíc korun) za spolupráci se dvěma youtubery. Ti pro ozbrojené složky natočili spoty, ve kterých motivovali mladé Australany ke vstupu do armády. Dohromady jejich kanály odebírá přes osm milionů lidí.

Muselk a ChampChong, jak zní přezdívky youtuberů, si ale potrpí na nekorektní humor, o čemž armáda zřejmě neměla tušení. Když se podle webu Daily Telegraph ukázalo, že youtubeři v minulosti žertovali na adresu židů, obtěžování žen nebo znásilnění, rozhodla se spolupráci ukončit.

Často šlo o komentáře či tweety staré i několik let. ChampChong například v roce 2013 tweetnul, že "není rasista, ale filmy točí židé a ti obracejí každý cent". Armádě vadil i záznam, ve kterém se Muselk směje, když jiný hráč řekl, že byl "znásilněn" v rohu.

Ministryně obrany Marise Payneová nápad spolupráce s youtubery označila za omyl. "Jde o obsah, který je útočný a nemá v žádném případě co dělat s Australskými obrannými silami," řekla.

ChampChong a Muselk se zatím ke kauze veřejně nevyjádřili. Armáda mezitím ze svého účtu klipy, které oba youtubeři na zakázku natočili, smazala.

Podívejte se: Školy chtějí, abych mluvil o sobě, bezpečnost jim je ukradená, říká Jirka Král

Kolik českých dětí je na Facebooku, i když jim ještě nebylo 13? A kolik si píše s lidmi, které nikdy nevidělo? Dá se s tím něco dělat? Sledujte živě. | Video: |  42:27

autor: Magazín | 16. 8. 2018 12:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama