Tamagoči se vrací. V nové verzi s barevným displejem bude cestovat a vychovávat děti

Magazín Magazín
13. 6. 2020 18:05
Virtuální domácí mazlíček tamagoči, který patřil k povinné výbavě dětí vyrůstajících v 90. letech, se vrací. Nová verze hračky s názvem Tamagotchi On Wonder Garden sice bude barevná, ale stále bude analogová a bez připojení k internetu. Od července se bude prodávat na severoamerickém trhu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Nové tamagoči se v Severní Americe začne prodávat 26. července za 60 dolarů (přes 1400 korun). Oproti původní verzi z 90. let bude mít lepší grafiku, černobílou obrazovku nahradí barevná a přístroj bude možné propojit s mobilní aplikací.

Domácí mazlíček na displeji bude nyní moci vycházet ze svého domova, slavit společně s uživateli jejich narozeniny s barevnými balónky a slavnostní hudbou, a dokonce cestovat do cizích zemí. Současně bude mít nově možnost uzavírat manželství a vychovávat děti, které budou ve hře postupně růst.

Vylepšená verze tamagoči by také měla být vstřícnější k uživatelům, jimž v původní verzi mazlíček nakonec vždycky umřel, protože se o něj špatně starali. Budou ho totiž moci na nějakou dobu svěřit do péče hotelu.

Jednoduché ovládání a analogová verze zůstane

I nové vydání Wonder Garden ale obsahuje všechny prvky, kvůli nimž si tamagoči v 90. letech tolik lidí zamilovalo. Aby mazlíček přežil, musí se člověk starat, aby neměl hlad, aby se nenudil a aby nebyl smutný. Kdykoli bude něco potřebovat, zapípá.

Stejně jako v 90. letech má hračka být hodně analogová. Nebude využívat sítě wi-fi a propojení s mobilní aplikací není pro uživatele povinností. Zůstane také jednoduché ovládání pomocí tří tlačítek.

Firma Bandai hračku poprvé uvedla na trh v roce 1996 a původní verzi v Severní Americe po delší pauze začala znovu prodávat v roce 2018.

V Japonsku, kde hračka vznikla, se oproti tomu do prodeje vrací od 90. let pravidelně. Podle ředitele společnosti Bandai America Tary Badieho je to proto, že pro japonské děti bylo tamagoči vždy zásadnější a oblíbenější hračkou než pro ty americké.

 

Právě se děje

Další zprávy