Ind odkázal většinu své půdy dvěma ochočeným slonicím. Jeho žena a děti to nechápou

Magazín Magazín
12. 6. 2020 15:00
Akhtar Imam se ve své závěti rozhodl odkázat většinu pozemků, které má ve vlastnictví, dvěma slonicím. Zvířata mu podle jeho slov zachránila život. Jeho ženě a dětem ovšem štědré gesto příliš velkou radost neudělalo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Akhtar Imam ze státu Bihár na východu Indie se rozhodl odkázat pozemky o rozloze 2,5 hektaru ochočeným slonicím jménem Moti a Rani (v překladu do češtiny Perla a Královna).

"Beru je jako součást své rodiny. Proto nechci, aby strádaly, aby dopadly jako jiní domestikovaní sloni, kteří kvůli nedostatku péče umírají opuštění v ulicích nebo na pouštích," citoval 50letého muže britský deník The Guardian.

Imam se stará o přírodní rezervaci a 20letou Moti a její 15letou sestru Rani si vzal do péče hned po jejich narození. Kromě něj na slonice dohlížejí ještě dva ošetřovatelé, ale jinak se zvířata mohou volně pohybovat po Imamových pozemcích.

Indova náklonnost k jeho sloním kamarádkám se ještě víc prohloubila loni, když ho zachránily před ozbrojenými kriminálníky, kteří se ho snažili ve spánku zabít.

"Probudilo mě sloní troubení, tak jsem šel otevřít dveře, abych zjistil, co se děje. Uviděl jsem slonice, jak nahánějí zločince. Dnes jsem tak naživu jen díky mým dvěma bodyguardům," vysvětlil Imam.

Menší část svých pozemků v závěti věnoval své manželce a dětem, ty však z jeho rozhodnutí neměly zrovna radost. "Nechápou, že pro mě slonice nejsou jenom majetek a že mě s nimi spojuje silnější pouto," svěřil se muž.

Indičtí sloni, které chová, byli kdysi rozšíření po celé Asii, ale dnes obývají pouze 15 procent původního území. Zvířata se nacházejí na seznamu ohrožených druhů a z celkových 45 tisíc jich třetina žije v zajetí. Dožívají se až 70 let.

Podívejte se na dojemné záběry, jak slonice zachraňuje svoje slůně:

Slonice zachránila své mládě | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy