Ind odkázal většinu své půdy dvěma ochočeným slonicím. Jeho žena a děti to nechápou

Magazín Magazín
12. 6. 2020 15:00
Akhtar Imam se ve své závěti rozhodl odkázat většinu pozemků, které má ve vlastnictví, dvěma slonicím. Zvířata mu podle jeho slov zachránila život. Jeho ženě a dětem ovšem štědré gesto příliš velkou radost neudělalo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Akhtar Imam ze státu Bihár na východu Indie se rozhodl odkázat pozemky o rozloze 2,5 hektaru ochočeným slonicím jménem Moti a Rani (v překladu do češtiny Perla a Královna).

"Beru je jako součást své rodiny. Proto nechci, aby strádaly, aby dopadly jako jiní domestikovaní sloni, kteří kvůli nedostatku péče umírají opuštění v ulicích nebo na pouštích," citoval 50letého muže britský deník The Guardian.

Imam se stará o přírodní rezervaci a 20letou Moti a její 15letou sestru Rani si vzal do péče hned po jejich narození. Kromě něj na slonice dohlížejí ještě dva ošetřovatelé, ale jinak se zvířata mohou volně pohybovat po Imamových pozemcích.

Indova náklonnost k jeho sloním kamarádkám se ještě víc prohloubila loni, když ho zachránily před ozbrojenými kriminálníky, kteří se ho snažili ve spánku zabít.

"Probudilo mě sloní troubení, tak jsem šel otevřít dveře, abych zjistil, co se děje. Uviděl jsem slonice, jak nahánějí zločince. Dnes jsem tak naživu jen díky mým dvěma bodyguardům," vysvětlil Imam.

Menší část svých pozemků v závěti věnoval své manželce a dětem, ty však z jeho rozhodnutí neměly zrovna radost. "Nechápou, že pro mě slonice nejsou jenom majetek a že mě s nimi spojuje silnější pouto," svěřil se muž.

Indičtí sloni, které chová, byli kdysi rozšíření po celé Asii, ale dnes obývají pouze 15 procent původního území. Zvířata se nacházejí na seznamu ohrožených druhů a z celkových 45 tisíc jich třetina žije v zajetí. Dožívají se až 70 let.

Podívejte se na dojemné záběry, jak slonice zachraňuje svoje slůně:

Slonice zachránila své mládě | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy