Youtuber dostal za ponížení bezdomovce 15 měsíců vězení a nesmí na sociální sítě

Magazín Magazín
4. 6. 2019 13:26
Španělská soudkyně uložila mladému youtuberovi, který je známý pod přezdívkou ReSet, 15 měsíců vězení, pokutu 20 tisíc eur a zákaz užívání sociálních sítí na pět let. Kanghua Ren se provinil tím, že před dvěma lety natočil v Barceloně bezdomovce, jak jí sušenky, které mu naplnil zubní pastou.
Kanghua Ren, ReSet
Kanghua Ren, ReSet | Foto: www.youtube.com/channel/UCMxse1qbufaL0Z5TnNb0rsw

Youtuber celý incident natočil a video zveřejnil na svém kanále, který sleduje více než milion lidí. Rumunovi, kterého ponížil, dal před natočením videa dvacetieurovou bankovku.

"Možná jsem zašel příliš daleko, ale podívejte se na to z té lepší stránky: pomohlo mu to vyčistit si zuby. Nemyslím si, že by si je čistil od té doby, co zchudl," citoval 21letého Rena britský deník The Guardian

Ponižující video na YouTube lidé kritizovali a Ren jej stáhl až po několika dnech. Kromě toho se snažil 300 eury podplatit dceru bezdomovce, aby na něj nepodávala trestní oznámení. 

Lidé mají nechutné věci rádi, tvrdí youtuber

Případ se však nakonec dostal až před španělskou justici a soudkyně Rosa Aragonésová poznamenala, že se nejedná o ojedinělý případ a youtuber má sklony ke krutému chování. Častokrát si navíc vybírá zranitelné lidi. Uznala jej proto vinným z porušení práv jeho oběti. 

V rozsudku se podle deníku El País píše, že Kanghua Ren ponížil a obtěžoval staršího, zranitelného muže bez domova.

Soudkyně dodala, že to navíc udělal proto, aby nalákal více fanoušků a zvýšil tak svůj příjem z videí. "Dělám věci proto, abych je ukázal. Lidi mají nechutné věci rádi," řekl Ren u soudu. Na svůj Facebook po rozsudku napsal, že příští video udělá z výkonu svého trestu. Ve Španělsku ale platí pro první tresty menší než dva roky podmínka, takže youtuber do vězení zatím nemusí. 

ReSet se narodil v Číně, ale vyrostl ve Španělsku, kde je také jedním z nejoblíbenějších youtuberů. Jeho videa odebírá více než 1,2 milionu fanoušků. 

Video: Nenávist ignoruju, říká youtuber Zachy

Nechápal jsem, proč je tam tolik nenávisti a proč to lidi píšou, nikdy jsem si to ale nebral k srdci, nejlepší je to nečíst, říká Lukáš Zachara. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy