Nemám drahé oblečení, ty máš málo peněz, urazil youtuber chlapce. Je to sranda, tvrdí

map map
5. 3. 2019 11:31
Český youtuber, který si říká Tary a jeho videa na portálu YouTube odebírá přes 700 tisíc lidí, si natočil malého fanouška, který se ho na jedné z veřejných akcí zeptal, proč má tak drahé oblečení. Rodák z Ukrajiny mu odpověděl, že neprodává drahé oblečení, ale že kluk má málo peněz. Video od víkendu koluje po sociálních sítích a odsoudila ho většina tuzemských youtuberů. Sám Tary se hájí tím, že to byla sranda.
"Pro mé fanoušky jsme udělali akce s názvem Tary Workshopy!  Je to sraz, autogramiáda, focení a parkourový trénink se zkušenými trenéry v jednom," láká Tary na své akce.
"Pro mé fanoušky jsme udělali akce s názvem Tary Workshopy! Je to sraz, autogramiáda, focení a parkourový trénink se zkušenými trenéry v jednom," láká Tary na své akce. | Foto: instagram.com/taraspovoroznyk

Na prohlášení kontroverzního youtubera upozornil na Twitteru Johny Machette, kam pověsil video s poznámkou: "Tohle mi rozhodně nepřijde jako normální chování ze strany Taryho."

Šestadvacetiletý Taras "Tary" Povoroznyk na internetu prodává například trička a mikiny, které jsou k dostání zhruba za 500 až 800 korun, k mání je i Taryho figurka za 1550 korun. 

Youtuber pořádá i sezónní kempy, kde účastníky kromě parkouru učí základy práce s kamerou a střihem. "Zjistíš, jak to funguje na YouTube a získáš nejdůležitější tipy a triky, jak se prosadit na internetu," popisuje projekt na webových stránkách, kde si fanoušci můžou zaplatit týdenní kurz za 6990 korun.

Humor, nebo šílenství

Tary na negativní reakce na sociálních sítích reagoval videem, ve kterém vysvětlil, že lidi nepochopili nadsázku. "To je šílenství, magořina, já už fakt nevím, co mám říkat na internetu a co říkat nesmím. Ale když se mě někdo ptá, že je něco drahý u nás, tak vždycky používám 'Ne, to není drahý, jen ty máš málo peněz'," řekl na Instagramu, kde ho sleduje přes 400 tisíc lidí. Dodal, že šlo o humor a nadsázku. 

Spolupráci s Tarym už ukončil festival Utubering, největší akce svého druhu v České republice. "To je absolutní strop a porušení toho, co by měl Utubering plnit. (…) Zážitek, který tento fanoušek má, je absolutně otřesný. My dáváme jasně najevo, že tohle na Utuberingu rozhodně nechceme," vysvětlil na Facebooku Lukáš Dejl, ředitel festivalu.

Zároveň vyzval chlapce z Taryho videa, aby se ozval pořadatelům, kteří mu věnují volné lístky na festival. "Ne všichni youtubeři se chovají ke svým fanouškům takhle," dodal Dejl.

Proti Tarymu vystoupila i většina českých youtuberů. "Mám malého bráchu a umím si představit, co to může tomu dítěti způsobit. Můžete poznat, že dětem na videu je osm nebo deset let a v tomhle věku neznají ironii ani sarkasmus. A pokud to myslel jako vtip, tak ztrapnil mezi vrstevníky malého kluka, což je nejhorší, co dítěti můžete udělat," řekla Nikola Čechová, známá pod pseudonymem Shopaholic Nicol.

"Je mi z toho vnitřně hrozně špatně," vyjádřil se k Tarymu videu Jirka Král, který opustil loni youtubovou scénu.

"Neuvědomil si, že peníze, kterých má evidentně dost, má právě z takových dětí, jako je ten kluk, kterého trapně shodil před ostatními," komentoval to youtuber JdemeŽrát, který se věnuje recenzím jídel.

Youtuber Kovy označil Taryho chování za "morální dno".

Nejedná se přitom o první Taryho kontroverzní čin. Loni v prosinci se chlubil rychlou a nebezpečnou jízdou v Audi A7, kdy porušil řadu silničních předpisů a video pak nahrál na YouTube pod názvem Jsem pirát silnic. Později ho ze svého kanálu smazal a omluvil se.

Česká mutace časopisu Forbes zařadila Taryho v roce 2017 mezi 77 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích, skončil na 38. místě. Na YouTube jeho tvorba překonala již 300 milionů zhlédnutí. 

Video: Musel jsem skončit, zbláznil bych se, říká Jirka Král 

Skončila moje kariéra youtubera. Bylo to jako mít milion šéfů, musel jsem z toho vyskočit, byl to obrovský tlak. Točit videa už mě neposouvalo. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 5 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy