Youtuber Ninja dostal milion dolarů za to, že bude hrát akční videohru Apex

Magazín Magazín
14. 3. 2019 16:49
Tyler Blevins, kterého videoherní svět zná pod přezdívkou Ninja, si vydělal za pár hodin hraní nového akčního titulu Apex Legends milion dolarů.
Apex Legends - trailer | Video: Electronic Arts

Ninju si podle agentury Reuters vybrala společně s další hrstkou youtuberů společnost Electronic Arts (EA), aby propagoval její novou hru Apex Legends hned po vydání. EA chtěla vytvořit dojem, že se o střílečce hojně mluví a hrají ji nejsledovanější youtubeři na světě.

Ninja
Ninja | Foto: Reuters

A povedlo se, hned v prvních třech dnech si hru zdarma stáhlo přes 10 milionů hráčů a momentálně patří mezi nejhranější on-line tituly.

Ninja za její streamování na platformě Twitch a zprávy na svém profilu na Twitteru dostal od EA milion dolarů (v přepočtu zhruba 22,7 milionu korun). Ninja i EA odmítli detaily spolupráce komentovat.

Takto vysoká částka je podle agentury Reuters důkazem ostrého boje na poli on-line stříleček žánru battle royale, kterým vévodí fenomén Fortnite. Ninja si údajně vydělá jeho hraním na Twitchi zhruba půl milionu dolarů měsíčně.

EA se rovněž dohodla na podobné spolupráci s polským youtuberem, který si říká Shroud a na Twitchi má šest milionů sledujících. Osloveni byli asijští streameři. 

"EA propagaci Apex Legends nepodcenila a investovala do klíčových influencerů v této oblasti," řekl Kevin Knocke, viceprezident společnosti věnující se esportům. Knocke poukázal na to, jak se ve videoherním průmyslu mění přístup k reklamě a propagaci. Společnosti raději investují milionové částky do vlivných hráčů, které sledují desítky milionů lidí, a pomalu upouštějí například od televizních spotů.

Video: Neznáte Fortnite? Pak jste oficiálně staří

Herní nářez: Fortnite Battle Royal | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy