Zvědavá liška, nenasytná kosatka. Snímky přírody, ze kterých se tají dech

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 9. 2016 10:51
Zvědavá liška, která se rozhlíží v ulicích potemnělého městečka. Kosatka plující pod hladinou zachycená na jednom snímku s hejnem ptáků vznášejícím se nad vlnami. To jsou jen některé z fascinujících snímků, které se podařilo zachytit finalistům prestižní fotosoutěže Wildlife Photographer of the Year 2017.

Soutěž Wildlife Photographer of the Year pořádá britské londýnské Přírodopisné muzeum (Natural History Museum). Každoročně přináší to nejlepší, co lze vidět na snímcích od autorů zaměřujících se na fotografování divoké přírody.

Profesionální i amatérští fotografové z 95 států poslali do letošního ročníku soutěže téměř 50 tisíc fotek. Porota, která hodnotila nápad, originalitu i technickou úroveň snímků, vybrala do finále sto nejlepších. Tento soubor bude v muzeu vystaven od 21. října. Expozice potrvá až do září příštího roku, takže ji má šanci vidět i mnoho Čechů, kteří zavítají do Londýna.

Soutěž má dlouhou tradici, letos už mohou diváci navštívit 52. výstavu v pořadí. V galerii připojené k článku si můžete prohlédnout jedenáct snímků z letošní fenomenální série.

Zvědavé liščí mládě se rozhlíží na předměstí Bristolu (Nikon D800).
Zvědavé liščí mládě se rozhlíží na předměstí Bristolu (Nikon D800). | Foto: Sam Hobson / Wildlife Photographer of the Year

Liščí mládě v ulicích Bristolu

Sam Hobson pozoroval liščí rodinku, která žije na předměstí Bristolu, už delší dobu. Využil toho, že zvířata se příliš nebála lidí (zvykla si na krmení). Přesto Sam proseděl na jednom místě pár hodin, než k němu lišky přišly dostatečně blízko.

Autor: Sam Hobson / Wildlife Photographer of the Year
Čím se fotilo: Nikon D800 + objektiv 17–35mm f/2.8 (17mm); 1/6 s při cloně f/4.5; ISO 800; blesky Nikon SB-700 a SB- 800; dálková spoušť PocketWizard Plus III stativ Manfrotto.

 

Právě se děje

Další zprávy