Smrt Sudána je memento. Lidstvo by se mělo zamyslet nad svými činy, burcují lidé na Twitteru

Magazín Magazín
20. 3. 2018 16:06
Smrt posledního nosorožce severního bílého zasáhla lidi po celém světě. Na Twitteru vyzývají, aby se tato smutná zpráva stala zlomovým bodem a pomohla zachránit další ohrožené druhy.

Sudán zvýšil povědomí o ohrožených zvířatech

"Byl to skvělý velvyslanec svého druhu a bude připomínán pro svou práci, kterou udělal, aby zvýšil povědomí o situaci, kdy čelí vyhynutí nejen nosorožci, ale celá řada dalších živočišných druhů v důsledku neudržitelné lidské činnosti," uvedl šéf keňské rezervace Richard Vigne. V dalších příspěvcích pak napsal, že "jednoho dne budeme vnímat jeho zánik jako klíčový moment pro ochránce na celém světě" či že o utracení posledního samce nosorožce severního bílého rozhodli po konzultacích s veterináři ze Zoo Dvůr Králové.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy