Smrt Sudána je memento. Lidstvo by se mělo zamyslet nad svými činy, burcují lidé na Twitteru

Magazín Magazín
20. 3. 2018 16:06
Smrt posledního nosorožce severního bílého zasáhla lidi po celém světě. Na Twitteru vyzývají, aby se tato smutná zpráva stala zlomovým bodem a pomohla zachránit další ohrožené druhy.
Foto: Shutterstock.com

Sudán zvýšil povědomí o ohrožených zvířatech

"Byl to skvělý velvyslanec svého druhu a bude připomínán pro svou práci, kterou udělal, aby zvýšil povědomí o situaci, kdy čelí vyhynutí nejen nosorožci, ale celá řada dalších živočišných druhů v důsledku neudržitelné lidské činnosti," uvedl šéf keňské rezervace Richard Vigne. V dalších příspěvcích pak napsal, že "jednoho dne budeme vnímat jeho zánik jako klíčový moment pro ochránce na celém světě" či že o utracení posledního samce nosorožce severního bílého rozhodli po konzultacích s veterináři ze Zoo Dvůr Králové.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy