Sestřička na TikToku zesměšnila proticovidová opatření. V nemocnici jí hrozí vyhazov

Magazín Magazín
2. 12. 2020 11:02
Zatímco mnoho zdravotníků po celém světě v těchto měsících prostřednictvím sociálních sítí upozorňuje, jak vážné mohou být projevy onemocnění covid-19, sestřička z amerického Oregonu udělala pravý opak. Ve videu zveřejněném na platformě TikTok přísná opatření proti šíření pandemie zesměšnila a je možné, že ji to bude stát místo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Zdravotní sestra pracující na onkologickém oddělení nemocnice v Salemu, hlavním městě amerického státu Oregon, ve videu zlehčovala opatření, která lidé v době pandemie musí dodržovat. Ashley Gramesová na něm měla pracovní uniformu a stetoskop kolem krku a předstírala vyděšený křik.

"Takhle reagují moji kolegové, když zjistí, že venku nenosím roušku, že v téhle době klidně cestuju a že svým dětem dovoluju, aby se potkávaly s kamarády," žertovala žena v příspěvku zveřejněném na sociální síti TikTok. Ten se brzy stal virálním hitem se stovkami tisíc zhlédnutí. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

Vedení nemocnice ale video příliš zábavné nepřipadalo. "Jde o přezíravé zlehčování vážnosti současné pandemie. Naše zaměstnankyně zjevně mimo pracovní prostředí ignoruje dodržování bezpečných vzdáleností i nošení roušky. Chtěli bychom však všechny ujistit, že její bezohledný příspěvek neodráží postoje našich dalších oddaných a pracovitých zdravotníků," uvedla salemská nemocnice na své facebookové stránce.

Nemocnice Gramesovou následně poslala na nucené volno a nyní chce celý incident podrobit zevrubnému vyšetřování. Sama zdravotní sestra se k záležitosti odmítla vyjádřit a video raději smazala. Nahrála ho navíc v době, kdy počet nakažených novým koronavirem v Oregonu už několik týdnů roste a výrazná část z nich se objevila na jejím pracovišti.

Mohlo by vás zajímat: Psí detektory na covid-19

Psí detektory na covid-19. Celníci už pro pražské letiště cvičí šest psů | Video: Erika Šedivá
 

Právě se děje

před 14 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy