Vědkyně se zamilovala do koronaviru. Z erotického románu je hit, kniha stojí 23 korun

Magazín Magazín
6. 10. 2020 9:13
Bezpečnostní opatření zavedená kvůli onemocnění covid-19 v mnoha koutech světa omezila možnost randit nebo se seznamovat. Nový erotický román Kissing the Coronavirus (Líbání s koronavirem) proto nabízí možnost prožít milostné vzplanutí alespoň při četbě. Kniha je k dostání za pouhý dolar a její autorka chce za výtěžek z prodeje vyrovnat nesplacené účty.
Kissing the Coronavirus
Kissing the Coronavirus | Foto: Amazon

Nakazit se koronavirem sice pro většinu lidí představuje spíš noční můru, ale autorce erotické literatury píšící pod pseudonymem M. J. Edwards se kolem onemocnění podařilo vystavět příběhovou linku jejího nového románu. Kniha se jmenuje Kissing the Coronavirus (v překladu Líbání s koronavirem) a debutující spisovatelka ji napsala, aby mohla vyrovnat nezaplacené účty. Během pandemie totiž přišla o práci.

Na internetovém obchodu Amazon se román prodává za pouhý dolar, což dělá asi 23 korun. Podle synopse kniha vypráví o vědkyni Alexe Ashingtonfordové, která má společně s dalšími výzkumníky za úkol vyvinout lék na koronavirus, ale nakonec se do nebezpečného viru zamiluje. Na obálce je virus v souladu se standardy pokleslé četby zpodobněný jako svalnatý démon se zelenou kůží.

Své publikum si ovšem román navzdory své bizarnosti našel. Většina uživatelských recenzí na Amazonu ho zatím hodnotila pěti hvězdičkami. Informoval o tom zábavní web Unilad. "Během čtení jsem se nemohl přestat smát a knihu jsem pak doporučil všem svým kamarádům. Pokud vám nevadí hanbaté obrázky, tohle je nejlepší způsob, jak utratit dolar," okomentoval knihu jeden z recenzentů.

Další diskutující dodal, že je román přitažený za vlasy a nijak to neskrývá, což z něj dělá "mistrovské dílo v žánru béčkové erotiky". "Navzdory všem devastujícím dopadům, které koronavirus po celém světě působil, se Alexa nedokázala ubránit vzrušení, kdykoliv držela zkumavku s jeho vzorkem. Připomínal jí pulzující penis ve stavu erekce," ocitoval uživatel jeden ze svých oblíbených úryvků.

Mohlo by vás zajímat: Hřbitov obřích výletních lodí kvůli koronaviru roste

Obří výletní a nákladní lodě z celého světa míří do doků v západotureckém městě Aliaga, kde je rozebírají. V době pandemie je tu nával. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Britská policie oznámila, že obvinila třetího Rusa v případě pokusu o vraždu bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala v Salisbury v roce 2018.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Počet plně zaměstnaných lidí v zemědělství klesl za 20 let téměř o polovinu, uvedl ČSÚ

Pracovníků v zemědělství ubylo za 20 let o 26,9 procenta na 176 815 lidí. Po přepočtení na plně zaměstnané jde o úbytek o 45,3 procenta na 95 372 osob. Na úterní tiskové konferenci ohledně zemědělského sčítání, tedy tzv. Agrocenzu, zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ). V podnicích fyzických osob se zvýšil počet rodinných pracovníků o 4,3 procentního bodu na 38,9 procenta.

Snížila se naopak výměra některých plodin jako pšenice či ječmene na úkor plodin pěstovaných mimo jiné na technické účely, jako jsou kukuřice nebo řepka. "Od roku 2000 se snížil podíl orné půdy ze 75,9 procenta na 70,8 procenta, naopak podíl trvalých travních porostů vzrostl z 22,8 procenta na 28 procent. Rozšířily se výměry vinic, naopak ubylo chmelnic a ovocných sadů. Z plodin pěstovaných na orné půdě přibyly plochy oseté kukuřicí, řepkou nebo sójou na úkor pšenice, ječmene, plodin sklízených na zeleno nebo brambor," upozornil předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy