Pouze vy a Bůh. Ruská televize uvede reality show z prostředí pravoslavného kláštera

ČTK ČTK
25. 10. 2019 9:02
Do pravoslavného kláštera se na měsíc pod dohledem kamer uzavře deset účinkujících. Ti budou hledat odpovědi na tíživé otázky a pokusí se obstát před Bohem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Zde budete pouze vy a Bůh," uvádí se ve náborovém videu pro uchazeče o účinkování v pořadu nazvaném Ostrov. Boris Korčevnikov, ředitel náboženského televizního kanálu Spas, jenž bude pořad vysílat, podle deníku The Moscow Times řekl, že projekt "vrátí mnoha lidem smysl života".

Natáčet se bude od listopadu v Nilovském klášteře, jenž byl postaven v 19. století na ostrově Stolobnyj v jezeře Seliger v Tverské oblasti. Býval jedením největších a nejbohatších klášterů v dobách carského Ruska a funguje dodnes.

Vybraní jedinci budou podle Korčevnikova natáčeni, jak žijí "okouzlující život" mnichů a "hledají odpovědi na otázky, které je dlouho tížily". Budou dostávat úkoly, jako jsou úklid kláštera, výroba konzerv či svíček, práce v klášterní pekárně, lékárně, na vinohradu či farmě, to vše za zpěvu liturgických písní. Naplánováno je rovněž setkání s kněžími, představeným kláštera a dalšími "slavnými hosty".

Korčevnikov nesdělil, zda v pořadu Ostrov budou obsaženy soutěživé prvky jako jiných reality show.

 

Právě se děje

Další zprávy