Číňan přebarvil psy, aby vypadali jako pandy. Láká tak hosty do své kavárny

ČTK ČTK
23. 10. 2019 9:36
Nová kavárna, která nedávno otevřela ve městě Čcheng-tu na jihozápadě Číny, hosty kromě jídla a pití láká na chvíle strávené s šesticí zvířat, jež na pohled vypadají jako pandy. Nicméně místo pand zákazníky v tomto podniku obveselují psi čau-čau se srstí přebarvenou tak, aby vypadali jako tvorové, kteří se stali symbolem Číny.
Přebarvil psy, aby vypadali jako pandy. Výstředností láká hosty do své kavárny | Video: Reuters

Majitel kavárny podle britského webu BBC řekl, že barvu potřebnou k "proměně" psa v pandu si objednává z Japonska a najal zaměstnance, kteří mají tento úkol na starosti. Každé nabarvení prý stojí 1500 jüanů (skoro 4900 korun) a použitá látka je údajně tak kvalitní, že na zvířata nemá žádný vliv.

Poté, co se informace o této kavárně dostaly do místních médií, jí přibylo návštěvníků, ale objevily se i obavy, aby se další lidi nesnažili tento nápad napodobit. Veterinář jménem Li Taj-ping vyzval majitele zvířat, aby srst svým mazlíčkům rozhodně nebarvili. "Může to jejich srst a kůži poničit," varoval.

BBC uvádí, že barvení kožíšků zvířat se v Číně rozšířilo po roce 2010, nejdříve na různých soutěžích, pak jako extravagantní záliba chovatelů. Povědomí o etickém zacházení se zvířaty se sice v nejlidnatější zemi světa zvyšuje a podle mnohých je barvení srsti "šílenost", nicméně stále se najdou tací, pro které je domácí mazlíček s nepřirozeným odstínem roztomilý.

Ve Velké Británii si kritiku ze strany ochránců zvířat vysloužili pořadatelé hudebního festivalu Latitude v anglickém hrabství Suffolk, když opakovaně nechali ovce nabarvit na svítivě růžovou.

Britský festival Latitude kvůli propagaci obarvili narůžovo ovce | Video: Instagram/Latitude Fest
 

Právě se děje

před 50 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy