Po smrti mě hoďte lvům. Aspoň dám zničené planetě něco zpátky, přeje si komik Gervais

Magazín Magazín
8. 1. 2021 11:00
Britský komik Ricky Gervais je pověstný tím, že publikum rád šokuje a prolamuje nejrůznější společenská tabu. Není tedy divu, že když se ho moderátor talk show Conan zeptal na to, jak by chtěl skončit po smrti, nezmínil rakev ani zpopelnění. Místo toho vyjádřil přání, aby jeho ostatky londýnská zoo nakrmila lvy.
V seriálu After Life se Gervais prostřednictvím postavy rezignovaného novináře Tonyho Johnsona, jehož žena zemřela na rakovinu, věnuje tématu smrti a tomu, jak se s ní vyrovnat.
V seriálu After Life se Gervais prostřednictvím postavy rezignovaného novináře Tonyho Johnsona, jehož žena zemřela na rakovinu, věnuje tématu smrti a tomu, jak se s ní vyrovnat. | Foto: ČTK/ZUMA/Netflix

Britský komik a herec Ricky Gervais, který se proslavil rolí v televizním sitkomu Kancl, vyjádřil přání, aby se stal po své smrti krmením pro lvy v londýnské zoo. Když v americké talk show Conan dostal otázku na to, jak by si přál zemřít, řekl moderátorovi Conanu O'Brienovi, že je mu to jedno. Hlavně chce, aby se za svůj odchod z tohohle světa nemusel cítit trapně.

Gervais, který loni oslavil 59. narozeniny, uvedl, že mu přijde představa, že návštěvníci zoo uvidí jeho pozůstatky ve výběhu lvů, zábavná. "Představte si ty výrazy turistů, když uvidí moje nahé, tlusté tělo jen tak pohozené a budou si říkat, jestli to není ten chlápek z Kanclu," citoval komika, který je pověstný svým nekorektním humorem, zábavní web Unilad.

Stát se potravou pro lvy si Gervais přeje také z ekologických důvodů. "Lidstvo pojídá zvířata a ničí přírodu, takže bych dal tímhle gestem naší planetě aspoň něco zpátky," uvedl autor a hlavní protagonista seriálu After Life, který je k vidění na streamovací platformě Netflix.

V něm se Gervais prostřednictvím postavy rezignovaného novináře Tonyho Johnsona, jehož žena zemřela na rakovinu, věnuje tématu smrti a tomu, jak se s ní vyrovnat. "Všichni jednou zemřeme, takže mě představa vlastní smrti nijak nezneklidňuje. Až budu mrtvý, stejně o tom nebudu vědět," řekl komik ve zmíněné talk show.

Téma smrti je podle něj v komediálních žánrech posledním tabu, a právě proto ho komici v poslední době tak rádi vytahují. "Když začnete vtipkovat o smrti, vytáhnete publikum z jeho komfortní zóny. Proto rád lidi konfrontuju s temnými stránkami našeho života, je to podobné, jako bych je vzal do strašidelného lesa. Otevírat tabu podle mě není nijak škodlivé," dodal Gervais.

Skutečnost, že by své ostatky rád věnoval lvům, nemusí být pro jeho fanoušky až takovým překvapením. Komik se totiž netají tím, že nejí maso, a práva zvířat také často hájí na svém twitterovém účtu, kde například odsuzuje kruté zacházení ve velkochovech nebo lov pro kožešiny. Nezisková organizace PETA ho za jeho iniciativu v boji za práva zvířat v roce 2013 vyhlásila osobností roku.

Mohlo by vás zajímat: Veganský protest šokoval Sydney

Grilování psa: Veganský protest šokoval Sydney | Video: The Save the World Army
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Súdánské úřady odvrátily pokus o převrat, podle prezidenta měl odvrátit demokratizaci

Súdánské úřady oznámily, že zmařily pokus o převrat, který naplánovali stoupenci svrženého prezidenta Umara Bašíra. Súdánský premiér Abdalláh Hamduk řekl, že šlo o koordinovaný pokus zastavit demokratickou transformaci v zemi. Generální tajemník OSN António Guterres pokus o převrat odsoudil a vyzval Súdánce, aby hájili demokratickou budoucnost země, informují světové agentury.

Výslechy podezřelých již začaly. Súdánská armáda uvedla, že zatkla 21 důstojníků a řadu vojáků a že pátrání po dalších pokračuje. Podle armádního prohlášení jsou všechny oblasti, kterých se pokus o puč dotkl, pod kontrolou.

Pučisté se podle zdroje agentury Reuters snažili získat kontrolu nad státní rozhlasovou stanicí v Ummdurmánu, který leží naproti Chartúmu na druhém břehu Nilu. Hamduk poznamenal, že se také pokusili zablokovat silnice, zastavit produkci ropy a zavřít přístavy. Súdánský ministr informací později ve státní televizi uvedl, že situace je pod kontrolou.

Súdánu vládne od převratu v roce 2019 přechodná vláda, složená z vojáků a civilistů, která čelí velkým ekonomickým a bezpečnostním problémům. Armáda roku 2019 při masových protivládních demonstracích svrhla dlouholetého autokratického vládce Umara Bašíra. Při protestech vojáci zabili desítky lidí. Volby se očekávají v roce 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy