Po smrti mě hoďte lvům. Aspoň dám zničené planetě něco zpátky, přeje si komik Gervais

Magazín Magazín
8. 1. 2021 11:00
Britský komik Ricky Gervais je pověstný tím, že publikum rád šokuje a prolamuje nejrůznější společenská tabu. Není tedy divu, že když se ho moderátor talk show Conan zeptal na to, jak by chtěl skončit po smrti, nezmínil rakev ani zpopelnění. Místo toho vyjádřil přání, aby jeho ostatky londýnská zoo nakrmila lvy.
V seriálu After Life se Gervais prostřednictvím postavy rezignovaného novináře Tonyho Johnsona, jehož žena zemřela na rakovinu, věnuje tématu smrti a tomu, jak se s ní vyrovnat.
V seriálu After Life se Gervais prostřednictvím postavy rezignovaného novináře Tonyho Johnsona, jehož žena zemřela na rakovinu, věnuje tématu smrti a tomu, jak se s ní vyrovnat. | Foto: ČTK/ZUMA/Netflix

Britský komik a herec Ricky Gervais, který se proslavil rolí v televizním sitkomu Kancl, vyjádřil přání, aby se stal po své smrti krmením pro lvy v londýnské zoo. Když v americké talk show Conan dostal otázku na to, jak by si přál zemřít, řekl moderátorovi Conanu O'Brienovi, že je mu to jedno. Hlavně chce, aby se za svůj odchod z tohohle světa nemusel cítit trapně.

Gervais, který loni oslavil 59. narozeniny, uvedl, že mu přijde představa, že návštěvníci zoo uvidí jeho pozůstatky ve výběhu lvů, zábavná. "Představte si ty výrazy turistů, když uvidí moje nahé, tlusté tělo jen tak pohozené a budou si říkat, jestli to není ten chlápek z Kanclu," citoval komika, který je pověstný svým nekorektním humorem, zábavní web Unilad.

Stát se potravou pro lvy si Gervais přeje také z ekologických důvodů. "Lidstvo pojídá zvířata a ničí přírodu, takže bych dal tímhle gestem naší planetě aspoň něco zpátky," uvedl autor a hlavní protagonista seriálu After Life, který je k vidění na streamovací platformě Netflix.

V něm se Gervais prostřednictvím postavy rezignovaného novináře Tonyho Johnsona, jehož žena zemřela na rakovinu, věnuje tématu smrti a tomu, jak se s ní vyrovnat. "Všichni jednou zemřeme, takže mě představa vlastní smrti nijak nezneklidňuje. Až budu mrtvý, stejně o tom nebudu vědět," řekl komik ve zmíněné talk show.

Téma smrti je podle něj v komediálních žánrech posledním tabu, a právě proto ho komici v poslední době tak rádi vytahují. "Když začnete vtipkovat o smrti, vytáhnete publikum z jeho komfortní zóny. Proto rád lidi konfrontuju s temnými stránkami našeho života, je to podobné, jako bych je vzal do strašidelného lesa. Otevírat tabu podle mě není nijak škodlivé," dodal Gervais.

Skutečnost, že by své ostatky rád věnoval lvům, nemusí být pro jeho fanoušky až takovým překvapením. Komik se totiž netají tím, že nejí maso, a práva zvířat také často hájí na svém twitterovém účtu, kde například odsuzuje kruté zacházení ve velkochovech nebo lov pro kožešiny. Nezisková organizace PETA ho za jeho iniciativu v boji za práva zvířat v roce 2013 vyhlásila osobností roku.

Mohlo by vás zajímat: Veganský protest šokoval Sydney

Grilování psa: Veganský protest šokoval Sydney | Video: The Save the World Army
 

Právě se děje

před 16 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 55 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy