Ricky Gervais: Nechci slyšet stížnosti celebrit, zdravotníci pracují 14 hodin denně

Magazín Magazín
15. 4. 2020 13:34
Britský komik Ricky Gervais se opět ostře pustil do svých kolegů ze světa showbyznysu. Tentokrát odsoudil celebrity, které si v době šíření pandemie koronaviru stěžují na to, že nemohou veřejně vystupovat a zůstávají odříznuté od svých fanoušků.
Ricky Gervais
Ricky Gervais | Foto: Shutterstock

Gervais, který je pověstný svou prořízlou pusou, v rozhovoru pro britský deník The Sun nejdřív ocenil hrdinství zdravotníků, kteří riskují své životy v první linii boje proti koronaviru. Dodal, že už nikdy nechce slyšet žádné námitky proti sociálnímu státu a že sestřičky i lékaři by si zasloužili větší uznání.

"Tihle lidé teď dělají 14hodinové směny a vůbec si nestěžují. Přitom mají celé dny na obličeji roušky, všechno je už bolí a ještě k tomu nezištně riskují vlastní životy i zdraví svých rodin. Pak ale narazím na nějakou hvězdu, co si naříká na to, že musí zůstávat zavřená ve svém honosném sídle s bazénem. Nic podobného už opravdu nechci slyšet," rozohnil se Gervais.

Svým vyjádřením reagoval na některé celebrity, které svým chováním v době karantény vzbudily kontroverzi na sociálních sítích. Zpěvák Sam Smith například na Instagramu v březnu publikoval fotku, na které smutně seděl ve svém domě za 12 milionů liber (skoro 370 milionů korun), a v popisku se svěřil, že kvůli dobrovolné izolaci, kterou podstoupil poté, co na sobě začal pozorovat některé symptomy viru, zažívá úzkost.

Smith tehdy nevyvolal soucit ani u některých svých věrných fanoušků a většina reakcí jeho příspěvek vnímala jako fňukání privilegované smetánky. Gervais v rozhovoru řekl, že i on sám v posledních týdnech tráví většinu času odříznutý od světa, ale na rozdíl od Smithe to bere s nadhledem. "Nějaký chlast se vždycky snadno najde i doma," zažertoval.

Gervais má pár dnů před premiérou druhé řady úspěšného seriálu After Life, který natočil pro Netlfix. Streamovací platforma uvede nové díly od 24. dubna. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy