Hanbatý plakát s Vágnerovou leckoho pohoršil. Hranice lásky jitřily emoce i na plátně

Michaela Lišková Michaela Lišková
10. 3. 2024 7:00
Natáčení filmu Hranice lásky bylo podle herečky Hany Vágnerové extrémní. Nejen co se týče nahoty a intimity, ale i emocí. Někteří recenzenti film kritizovali kvůli nerealistickému zobrazení polyamorního vztahu, který podle nich působil spíš jako parodie. Co filmoví kritici hodnotili pozitivně a proč by Vágnerová kvůli filmu nikdy nešla do polyamorie?
Parodie na polyamorii. Hranice lásky filmoví publicisté zkritizovali kvůli nedostatku "lásky" | Video: Aktuálně.cz

Hranice lásky měly premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech. Už tam se někteří lidé pohoršovali nad "hanbatým" plakátem, kde je představitelka hlavní hrdinky nahá a obklopena několika muži.

Všechny díly pořadu sledujte tady >>> Historky z placu

Po jeho uvedení film kritizovali i někteří filmoví publicisté. "Neklade se důraz na vzájemné vztahy, ale vše se točí pouze kolem sexu. A to je problém celého snímku Hranice lásky - to, že o lásku zde vůbec nejde. Ta se vytrousí někde po cestě, a kromě sexu se už nic dalšího neřeší," napsala třeba filmová kritička Adéla Ščurková pro kulturní magazín Maomai.

Scéna se sprchou ve Vrchní, prchni! měla být ještě ostřejší. Patrasová si ale dupla:

Jednu z nejslavnějších rolí ztvárnil Josef Abrhám ve filmu Vrchní, prchni! z roku 1980. Foto: ČTK | Video: Aktuálně.cz, Bohemia MP
 

Právě se děje

Další zprávy