Tučňáčí samičky adoptovaly mládě. Budou skvělými rodiči, tvrdí ošetřovatelé

Magazín Magazín
6. 7. 2019 17:32
Samičky tučňáka oslího v Londýnském akváriu tvoří stejnopohlavní pár pět let. Ošetřovatelé se proto rozhodli svěřit jim výchovu jednoho ze dvou mláďat jiné samičky. Ředitel akvária Graham McGrath podotkl, že Marama a Rocky berou rodičovství vážně a dělají velké pokroky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ošetřovatelé svěřili výchovu jednoho ze dvou mláďat samičkám proto, aby se rozptýlila pozornost na novorozená zvířata a ta tak měla větší šanci na přežití. Jméno ani pohlaví nového člena kolonie tučňáků zatím nebylo zveřejněno, píše britský deník The Independent

"Starost o novorozence je těžká pro kohokoliv, od nevyspání po neustálé krmení. Ale zdá se, že tenhle úžasný pár tučňáků rodičů je naprosto vyrovnaný a bere to po svém," podotkl ředitel akvária Graham McGrath s tím, že Marama a Rocky se v nové roli cítí jako ryby ve vodě. "Nebo bych spíš měl říct tučňáci," dodal. 

Ošetřovatel James Robson uvedl, že odebrání jednoho z vajec původní matce provedli proto, aby měla obě mláďata vyšší šanci na přežití a aby novopečená matka byla pod menším tlakem. 

"Naše samičky Marama a Rocky mají mezi sebou velmi silné pouto a vytvořily nejlepší podmínky pro výchovu mláděte," sdělil Robson s tím, že výchovu i zdravotní stav biologické matky i obou mláďat bedlivě sledují. 

Tučňáci své rodičovské povinnosti sdílejí

Ředitel Londýnského akvária popsal, že Marama je starší a má více ochranitelských sklonů, zatímco Rocky je zvídavější a učí mládě všechno o životě tučňáka. 

Partnerky si podle ošetřovatelů postavily velké hnízdo a sdílejí své rodičovské povinnosti. Tučňáci se v péči střídají, aby měli čas na to, si zaplavat a nakrmit se. 

Stejnopohlavní pár tučňáků mají také v Londýnské zoologické zahradě. Ronnie a Reggie se dali dohromady před pěti lety a už také společně vychovali opuštěné mládě. Zástupci londýnské zoo se navíc nechali slyšet, že stejnopohlavních párů mají hned několik. 

 

Právě se děje

před 20 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Kapitán Realu Madrid Ramos měl pozitivní test na korovavirus

Kapitán fotbalistů Realu Madrid Sergio Ramos měl pozitivní test na koronavirus. Oznámili to zástupci španělského klubu. Real ve středu čeká odveta Ligy mistrů s Liverpoolem, zkušený obránce ale už dříve ze sestavy vypadl kvůli zranění.

Pětatřicetiletého španělského reprezentanta nyní čeká povinná izolace. Před návratem k týmu musí odevzdat dva negativní testy.

V týmu Realu jde o druhý případ v posledních dnech. Minulý týden se nákaza prokázala u Ramosova francouzského kolegy z obrany Raphaëla Varaneho.

Další zprávy