Tučňáčí samičky adoptovaly mládě. Budou skvělými rodiči, tvrdí ošetřovatelé

Magazín Magazín
6. 7. 2019 17:32
Samičky tučňáka oslího v Londýnském akváriu tvoří stejnopohlavní pár pět let. Ošetřovatelé se proto rozhodli svěřit jim výchovu jednoho ze dvou mláďat jiné samičky. Ředitel akvária Graham McGrath podotkl, že Marama a Rocky berou rodičovství vážně a dělají velké pokroky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ošetřovatelé svěřili výchovu jednoho ze dvou mláďat samičkám proto, aby se rozptýlila pozornost na novorozená zvířata a ta tak měla větší šanci na přežití. Jméno ani pohlaví nového člena kolonie tučňáků zatím nebylo zveřejněno, píše britský deník The Independent

"Starost o novorozence je těžká pro kohokoliv, od nevyspání po neustálé krmení. Ale zdá se, že tenhle úžasný pár tučňáků rodičů je naprosto vyrovnaný a bere to po svém," podotkl ředitel akvária Graham McGrath s tím, že Marama a Rocky se v nové roli cítí jako ryby ve vodě. "Nebo bych spíš měl říct tučňáci," dodal. 

Ošetřovatel James Robson uvedl, že odebrání jednoho z vajec původní matce provedli proto, aby měla obě mláďata vyšší šanci na přežití a aby novopečená matka byla pod menším tlakem. 

"Naše samičky Marama a Rocky mají mezi sebou velmi silné pouto a vytvořily nejlepší podmínky pro výchovu mláděte," sdělil Robson s tím, že výchovu i zdravotní stav biologické matky i obou mláďat bedlivě sledují. 

Tučňáci své rodičovské povinnosti sdílejí

Ředitel Londýnského akvária popsal, že Marama je starší a má více ochranitelských sklonů, zatímco Rocky je zvídavější a učí mládě všechno o životě tučňáka. 

Partnerky si podle ošetřovatelů postavily velké hnízdo a sdílejí své rodičovské povinnosti. Tučňáci se v péči střídají, aby měli čas na to, si zaplavat a nakrmit se. 

Stejnopohlavní pár tučňáků mají také v Londýnské zoologické zahradě. Ronnie a Reggie se dali dohromady před pěti lety a už také společně vychovali opuštěné mládě. Zástupci londýnské zoo se navíc nechali slyšet, že stejnopohlavních párů mají hned několik. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 22 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy