Alabamská televize odmítla vysílat dětský seriál, ve kterém se odehrává svatba gayů

Alabamská veřejná televizní stanice APT stáhla z vysílání díl oblíbeného dětského animovaného seriálu Arthur, ve kterém se odehrává svatba gayů. Podle programového ředitele by díl mohl narušit důvěru rodičů v televizní stanici, jejichž děti seriál sledují bez dozoru. Seriál o osmiletém hrabáčovi kapském a jeho přátelích je vysílán v Kanadě a v USA od roku 1996 a poukazuje na věci, se kterými se děti mohou do budoucna setkat.
Alabamská TV zakázala díl seriálu pro děti se sňatkem zvířat-gayů | Video: PBS

Televize APT odmítla odvysílat první díl 22. řady seriálu, ve kterém si postava krysáka pana Ratburna bere svého partnera hrabáče Patricka. Místo něj odvysílala starší epizodu a podle programového ředitele Mika McKenzieho se svatba homosexuálních postaviček v televizi nikdy neobjeví. 

"Rodiče věří, že jejich děti se mohou dívat na APT bez dohledu," zdůvodnil McKenzie s tím, že vysíláním dílů by tak mohli narušit jejich důvěru, citovala jej britská televize BBC

Televizní společnost, která seriál o Arthurovi vyrábí, vysílací společnosti na díl se sňatkem homosexuálů upozornila v dubnu a tehdy podle McKenzieho padlo v APT rozhodnutí ho nepustit.

Seriál o Arthurovi Readovi, hrabáči kapském s lidskou podobou a vlastnostmi, a jeho přátelích z fiktivního města Elwood City, mohou dětští diváci sledovat od roku 1996. Už v roce 2005 APT odmítla odvysílat díl, v němž králík Buster navštívil dívku, která má dvě matky.

Alabamská učitelka Misty Souderová portálu AL.com řekla, že ona i její dcery jsou zklamány tím, že APT první díl nové série nevysílala a že se kvůli tomu na televizi obrátila. "Nikdy bych nepomyslela, že budu bojovat za sňatek homosexuálního krysáka, ale už je to tady," řekla.

BBC připomíná, že podle loňského průzkumu Gallupova institutu se 48 procent obyvatel Alabamy označilo za konzervativní, což bylo po státu Mississippi nejvíce v USA.

Alabama nedávno přijala přísný protipotratový zákon, který zakazuje ženám předčasně ukončit těhotenství i v případě znásilnění či incestu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy