Statek na Třeboňsku je ukázkový příklad venkovské architektury a krásné rekonstrukce

Statek na Třeboňsku je ukázkový příklad venkovské architektury a krásné rekonstrukce
Zbytek přízemí tvoří společenská zóna s pohovkou...
Uvnitř je jídelní stůl a letní kuchyň.
Původní dveře architekti nechali zrepasovat a dnes zdobí většinu vstupů v přízemí.
Rodina si přála, aby starý statek získal novou tvář a dispozičně vyhovoval i pobytu jejích blízkých přátel. Architekti ze studia New How proto na zahradě přistavěli novou dřevostavbu, která slouží i jako letní kuchyň.
Foto: Robert Žákovič
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
10. 8. 2021 6:10
Usedlost se dvěma staveními a starými stodolami se nachází v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Architekturou navazuje na selské dvory, které se v krajině jižních Čech nejvíce stavěly v 19. století. Rodina si přála, aby stará stavení získala novou tvář a poskytla místo i pro jejich přátele. Náročná rekonstrukce vdechla domům nový život a rozšířila je o novou dřevostavbu.

Autorem přestavby je architektonické studio New How. Snahou bylo zachovat vše původní a moderní prvky na fasádě využívat jen v nezbytně nutných případech. "Součástí rekonstrukce byl i projekt interiéru, který jsme se snažili navrhnout tak, aby byl soudobý, a zároveň inspirovaný tradičními jihočeskými prvky," říkají architekti. Podívejte se na výsledek. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy