Farmář v Milínově chtěl únik od lidí, koní a krav. Z jeho útulny je žádaný glamping

Farmář v Milínově chtěl únik od lidí, koní a krav. Z jeho útulny je žádaný glamping
V patře je pak manželská postel s výhledem na noční oblohu i stádo bučících krav. Ubytování na noc vyjde na 4500 korun pro dva, mimo sezonu o tisícovku méně.
Malá stavba na Plzeňsku se nazývá Útulnoff a stojí u polní cesty s výhledem na okolní pastviny.
"Sotva jsme to spustili, začal se nám plnit kalendář. Lidé si dnes chtějí odpočinout od práce a ruchu velkoměsta a my máme to štěstí, že na to máme krásné pozemky. Místo se zamlouvalo i panu architektovi a do budoucna bychom nedaleko chtěli přistavět ještě něco menšího, aby sem mohli jezdit i kamarádi kamarádů nebo celé rodiny," vysvětluje farmář.
Zadní strana útulny tak vyhlíží na protější pozemky s travou, lesy a zvlněným terénem.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 7. 8. 2021 17:34
Farma Moulisových se nachází v obci Milínov v Plzeňském kraji. Rodina ji získala zpět v restituci v 90. letech a poté, co otci rodiny začaly docházet síly, přebral statek jeho syn a vysokoškolský učitel Pavel. Za uplynulých dvacet let se mu s manželkou podařilo vybudovat biofarmu s koňmi, ubytováním i moderním glampingem. Útulna stojí na poli u lesa a nabízí úchvatné výhledy, saunu i vířivku.

Útulnoff stojí na jednom z pozemků rodiny Moulisových na hranici lesa a pole. Dřevostavbu navrhl Jan Tyrpekl na skalnatém hřebenu s výhledem na obě strany zvlněných údolí, kde se pasou strakaté krávy. Farmář a jeho zaměstnanci postavili útulnu během pandemie, od července ji pronajímá k víkendovému pobytu. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy