Farmář v Milínově chtěl únik od lidí, koní a krav. Z jeho útulny je žádaný glamping

Farmář v Milínově chtěl únik od lidí, koní a krav. Z jeho útulny je žádaný glamping
V patře je pak manželská postel s výhledem na noční oblohu i stádo bučících krav. Ubytování na noc vyjde na 4500 korun pro dva, mimo sezonu o tisícovku méně.
Malá stavba na Plzeňsku se nazývá Útulnoff a stojí u polní cesty s výhledem na okolní pastviny.
"Sotva jsme to spustili, začal se nám plnit kalendář. Lidé si dnes chtějí odpočinout od práce a ruchu velkoměsta a my máme to štěstí, že na to máme krásné pozemky. Místo se zamlouvalo i panu architektovi a do budoucna bychom nedaleko chtěli přistavět ještě něco menšího, aby sem mohli jezdit i kamarádi kamarádů nebo celé rodiny," vysvětluje farmář.
Zadní strana útulny tak vyhlíží na protější pozemky s travou, lesy a zvlněným terénem.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 7. 8. 2021 17:34
Farma Moulisových se nachází v obci Milínov v Plzeňském kraji. Rodina ji získala zpět v restituci v 90. letech a poté, co otci rodiny začaly docházet síly, přebral statek jeho syn a vysokoškolský učitel Pavel. Za uplynulých dvacet let se mu s manželkou podařilo vybudovat biofarmu s koňmi, ubytováním i moderním glampingem. Útulna stojí na poli u lesa a nabízí úchvatné výhledy, saunu i vířivku.

Útulnoff stojí na jednom z pozemků rodiny Moulisových na hranici lesa a pole. Dřevostavbu navrhl Jan Tyrpekl na skalnatém hřebenu s výhledem na obě strany zvlněných údolí, kde se pasou strakaté krávy. Farmář a jeho zaměstnanci postavili útulnu během pandemie, od července ji pronajímá k víkendovému pobytu. Podívejte se.

 

Právě se děje

Další zprávy