Zdi ze staré stodoly využili na rodinný dům. Získali za to titul Stavba roku

Zdi ze staré stodoly využili na rodinný dům. Získali za to titul Stavba roku
Pozemek Radka Leskovjana se nachází v Kojetíně nahoře na kopci. Má úchvatný výhled na Moravskoslezský kraj a na zahradě se tyčí vzrostlé stromy.
Bývalá stodola z 19. století stála jen kousek od vyhlídky. To, co z ní zbylo, vypadalo před rekonstrukcí jako pískovcové probořené zdi.
Výhled do vnitřní zahrady je i z chodby, která vede do jednotlivých pokojů.
... ložnice i koupelnu.
Foto: Studio Toast
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
25. 10. 2020 18:25
Designér Radek Leskovjan koupil před lety pozemek v obci Kojetín u Nového Jičína. Na kopci s krásným výhledem nebylo nic až na pískovcové stěny z původního hospodářského stavení. Ve spolupráci s architektem Kamilem Mrvou na pozemku postavili studio UAX! a o deset let později ho rozšířili o betonovou část, která novostavbu propojuje s pozůstatkem stodoly. Podívejte se, jak vypadá Stavba roku.

Kromě ocenění Stavba roku 2020, kterou letos získalo celkem osm domů, má dům titul Stavba Moravskoslezského kraje 2019 a je držitelem čestného uznání v soutěži Zahrada roku 2020, kterou každoročně vyhlašuje Svaz zakládání a údržby zeleně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 30 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy