Zdi ze staré stodoly využili na rodinný dům. Získali za to titul Stavba roku

Zdi ze staré stodoly využili na rodinný dům. Získali za to titul Stavba roku
Pozemek Radka Leskovjana se nachází v Kojetíně nahoře na kopci. Má úchvatný výhled na Moravskoslezský kraj a na zahradě se tyčí vzrostlé stromy.
Bývalá stodola z 19. století stála jen kousek od vyhlídky. To, co z ní zbylo, vypadalo před rekonstrukcí jako pískovcové probořené zdi.
Výhled do vnitřní zahrady je i z chodby, která vede do jednotlivých pokojů.
... ložnice i koupelnu.
Foto: Studio Toast
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
25. 10. 2020 18:25
Designér Radek Leskovjan koupil před lety pozemek v obci Kojetín u Nového Jičína. Na kopci s krásným výhledem nebylo nic až na pískovcové stěny z původního hospodářského stavení. Ve spolupráci s architektem Kamilem Mrvou na pozemku postavili studio UAX! a o deset let později ho rozšířili o betonovou část, která novostavbu propojuje s pozůstatkem stodoly. Podívejte se, jak vypadá Stavba roku.

Kromě ocenění Stavba roku 2020, kterou letos získalo celkem osm domů, má dům titul Stavba Moravskoslezského kraje 2019 a je držitelem čestného uznání v soutěži Zahrada roku 2020, kterou každoročně vyhlašuje Svaz zakládání a údržby zeleně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy