Kalendář Pirelli ukázal intimní a tajuplné fotky. Slavné ženy tu pózují v roli Julie

Focení kalendáře Pirelli pro rok 2020.
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Claire Foyová
Britská herečka Emma Watsonová
Britská herečka Emma Watsonová
Foto: Pirelli
Magazín Magazín
Aktualizováno 20. 10. 2019 11:50
Kalendář Pirelli pro rok 2020 našel inspiraci v období renesance. Italský fotograf Paolo Roversi, který je jeho autorem, vzal slavné umělkyně do města Verona, aby je zachytil v roli Julie z tragédie Williama Shakespeara. Výsledek jeho práce veřejnost poprvé spatří v prosinci, ale snímky ze zákulisí jsou k vidění už teď. Pózují na nich mimo jiné herečky Emma Watsonová a Kristen Stewartová.

Fotografa Paola Roversiho zaujaly na Shakespearově dramatu nadčasové motivy lásky, síly, mládí a krásy zastoupené hlavní postavou Julie. Ve svém projektu nechal tyto renesanční ideály ztvárnit herečkami a zpěvačkami různých kultur.

Pro roli Julie si vybral devět osobností, mezi které patří britské herečky Claire Foyová, Mia Gothová a Emma Watsonová, americké herečky Indya Mooreová, Yara Shahidiová a Kristen Stewartová, ale i čínská zpěvačka Chris Leeová, španělská zpěvačka Rosalía a francouzsko-italská umělkyně Stella Roversiová.

Paolo Roversi se dlouhodobě věnuje módní fotografii a pracoval například pro časopis Elle v Paříži, kde dodnes žije. Vytváří intimní, tajuplné fotografie spojující realismus s iluzí, prostý obraz s magií, což je také důvod, proč si ho firma Pirelli vybrala jako autora nejnovější série svých slavných kalendářů.

Ty vycházejí už od poloviny 60. let minulého století a na jejich tvorbě se podílela řada věhlasných fotografů včetně Terryho Richardsona, Helmuta Newtona nebo Annie Leibovitzové. Jsou však neprodejné a obvykle se dostanou jen do rukou VIP osobností.

Omezený počet kusů se každoročně draží a výtěžek pak směřuje na dobročinné účely. V Česku se dražba bude konat před Vánocemi a výtěžek z ní poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump příkazem usiluje o snížení právní ochrany sociálních sítí

Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli. Exekutivní příkaz podepsal v reakci na krok společnosti Twitter, která označila několik jeho zpráv za nepřesné. Podle názorů odborníků nemá jeho pokus valnou šanci na úspěch, napsaly světové agentury.

Trump příkazem útočí na ustanovení zákona z roku 1996, které dává společnostem Facebook, Twitter, Youtube a Google de facto imunitu vůči žalobám spojeným s veřejným obsahem, neboť jim udílí status pouhé platformy. Cílem prezidentova příkazu je změnit způsob, jakým je zákon využíván. Regulačním úřadům chce umožnit, aby se mohly vyjádřit k tomu, jak jednotlivé společnosti spravují obsah na sítích.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Odložený klimatický summit bude v listopadu 2021 v Glasgowě

Příští klimatický summit se uskuteční v první polovině listopadu 2021 ve skotském městě Glasgow. Na twitteru o tom dnes informoval britský ministr Alok Sharma, který má organizaci akce na starosti. Vrcholná schůzka se měla v Glasgowě uskutečnit už letos na podzim, kvůli pandemii byla ale v dubnu odložena.

Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. Naposledy se představitelé zemí světa na vrcholné klimatické schůzce setkali loni v prosinci v Madridu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy