"Z pandemie vzejdeme jako vítězové." Takhle budou vypadat kanceláře budoucnosti

"Z pandemie vzejdeme jako vítězové." Takhle budou vypadat kanceláře budoucnosti
Palác ARA stojí na rohu Perlové ulice od roku 1932. Návrh na funkcionalistickou stavbu vypracoval český architekt Milan Babuška, autor Národního technického a zemědělského muzea na Letné. Později projekt ještě přepracoval stavitel František Řehák, který domu ubral jeho eleganci. Tento snímek je až z dob socialismu, kdy se v domě konal XV. sjezd Komunistické strany Československa.
Funkcionalistický dům americkém stylu zavřel v 80. letech. Po revoluci začala v přízemí sídlit banka ČSOB a zbylá patra zela prázdnotou.
Členství zahrnuje také velkou přednáškovou místnost a posluchárnu, která se dá rozdělit pomocí zásuvných stěn. Výrazným prvkem budovy jsou tu okenní plochy z ohýbaných skel, které si ve 30. letech minulého století nechalo Československo patentovat.
Je tu kulečník...
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
19. 10. 2020 6:00
Z paláce ARA zbyl před dvěma lety jen skelet. Přestavba proměnila interiér od přízemí až do sedmého patra. Budovu obsadila společnost HubHub, která se studiem Reaktor uvnitř vytvořila sdílené zasedačky a zázemí pro firmy. Právě coworkingové prostředí v kombinaci s home officem je totiž jednou z možností, jak by do budoucna mohly firmy fungovat. A pandemie téhle vizi nahrává.

Firma HubHub funguje mezinárodně, sdílené kanceláře a zasedačky nabízí hlavně ve městech Visegrádské skupiny. "Firma nebo jedinec si u nás může stoly pronajmout bez závazků jen na určité období, což v praxi znamená, že smlouvu může vypovědět tři měsíce dopředu a neplatí za to žádné sankce. Za běžné situace mohou týmy pracovat i z HubHubu našich sousedů, jako je Maďarsko, Polsko či Slovensko," vysvětluje mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy