Teplá Praha: Odkryjte tajná zákoutí homosexuální historie

Historik Jan Seidl
Procházka s historikem Janem Seidlem začala na náměstí Republiky, bývalém Josefském náměstí.
To bývalo v dobách Rakouska-Uherska charakteristické přítomností velkého počtu vojáků (kasárna na místě současného obchodního centra Palladium a dále kadetní škola na místě dnešního Obecního domu) a cirkusů či jiných zábavných atrakcí.
Tehdy se o něm mluvilo jako o tzv. korsu urningů (jedno z dobových označení pro homosexuála). Je také nejstarší pražskou holandou, tedy místem, které fungovalo jako nepsané centrum navazování homosexuálních styků.
Jak to na tomto místě vypadalo v roce 1905, ukazuje dobová fotografie. Nejčastějším místem seznámení zde prý byly veřejné záchodky.
Foto: Vojtěch Marek
Petra Jansová Petra Jansová
2. 10. 2014 7:00
Historik Jan Seidl nás provedl centrem Prahy po místech, která jsou historicky spjata s homosexuály.

Fotoreportáž - Jan Seidl je jedním z autorů knihy Teplá Praha, která byla představena na letošním Prague Pride. Po jeho boku jsme se vydali centrem Prahy na místa významně spjatá s homosexuály.

S historikem zabývajícím se dějinami homosexuality jsme zavítali tam, kde se  setkávali, seznamovali nebo organizovali svoje emancipační hnutí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy