Proti předsudkům: Homosexuálové všech zemí, líbejte se!

Proti předsudkům: Homosexuálové všech zemí, líbejte se!
Fotka gay páru z legendárního londýnského mostu byla jednou z prvních, kterou newyorský fotograf udělal.
Nápad na vytvoření celé kolekce snímků mu vnukl jeho partner, když vyfotil tyto dvě ženy v Paříži.
Z jedné fotografie nakonec vznikla celá sbírka.
Ty Braden Summers pořídil během šesti týdnů v několika městech po celém světě.
Foto: Braden Summers
Petra Jansová Petra Jansová
26. 2. 2014 23:23
Newyorský fotograf Braden Summers bojuje svými fotografiemi za práva homosexuálů. V šesti zemích po celém světě pořídil romantické snímky homosexuálních párů.

New York/PrahaBraden Summers vytvořil kolekci snímků s názvem All Love Is Equal. Na romanticky laděných fotkách pořízených v Indii, Spojených státech, Anglii, Francii, Libanonu a JAR jsou zachyceny homosexuální páry. Fotografie publikoval na svém webu www.bradensummers.com.

Projekt se podařilo uskutečnit díky kampani na webu Kickstarter, kde se vybralo v přepočtu téměř 765 tisíc korun. K první fotce lesbického páru pořízené v Paříži přibyly nakonec další z mnoha koutů světa. Dokonce i z míst, kde homosexualita stále patří k tabuizovaným tématům.

"Cíle jsem úspěšně dosáhl díky Kickstarteru a za velkého přispění Advocate.com. Díky vybraným penězům jsem ve společnosti svého přítele a producenta Grega Jaroszewskiho mohl vyrazit do světa," řekl Braden Summers pro Advocate.com.

Braden, který je rovněž gay, se prostřednictvím snímků snaží ukázat LGBT komunitu v jiném světle a snaží se předvést co nejširšímu okruhu lidí, že láska mezi stejným pohlavím není nic nenormálního.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy