Proti předsudkům: Homosexuálové všech zemí, líbejte se!

Proti předsudkům: Homosexuálové všech zemí, líbejte se!
Fotka gay páru z legendárního londýnského mostu byla jednou z prvních, kterou newyorský fotograf udělal.
Nápad na vytvoření celé kolekce snímků mu vnukl jeho partner, když vyfotil tyto dvě ženy v Paříži.
Z jedné fotografie nakonec vznikla celá sbírka.
Ty Braden Summers pořídil během šesti týdnů v několika městech po celém světě.
Foto: Braden Summers
Petra Jansová Petra Jansová
26. 2. 2014 23:23
Newyorský fotograf Braden Summers bojuje svými fotografiemi za práva homosexuálů. V šesti zemích po celém světě pořídil romantické snímky homosexuálních párů.

New York/PrahaBraden Summers vytvořil kolekci snímků s názvem All Love Is Equal. Na romanticky laděných fotkách pořízených v Indii, Spojených státech, Anglii, Francii, Libanonu a JAR jsou zachyceny homosexuální páry. Fotografie publikoval na svém webu www.bradensummers.com.

Projekt se podařilo uskutečnit díky kampani na webu Kickstarter, kde se vybralo v přepočtu téměř 765 tisíc korun. K první fotce lesbického páru pořízené v Paříži přibyly nakonec další z mnoha koutů světa. Dokonce i z míst, kde homosexualita stále patří k tabuizovaným tématům.

"Cíle jsem úspěšně dosáhl díky Kickstarteru a za velkého přispění Advocate.com. Díky vybraným penězům jsem ve společnosti svého přítele a producenta Grega Jaroszewskiho mohl vyrazit do světa," řekl Braden Summers pro Advocate.com.

Braden, který je rovněž gay, se prostřednictvím snímků snaží ukázat LGBT komunitu v jiném světle a snaží se předvést co nejširšímu okruhu lidí, že láska mezi stejným pohlavím není nic nenormálního.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy