Proti předsudkům: Homosexuálové všech zemí, líbejte se!

Proti předsudkům: Homosexuálové všech zemí, líbejte se!
Fotka gay páru z legendárního londýnského mostu byla jednou z prvních, kterou newyorský fotograf udělal.
Nápad na vytvoření celé kolekce snímků mu vnukl jeho partner, když vyfotil tyto dvě ženy v Paříži.
Z jedné fotografie nakonec vznikla celá sbírka.
Ty Braden Summers pořídil během šesti týdnů v několika městech po celém světě.
Foto: Braden Summers
Petra Jansová Petra Jansová
26. 2. 2014 23:23
Newyorský fotograf Braden Summers bojuje svými fotografiemi za práva homosexuálů. V šesti zemích po celém světě pořídil romantické snímky homosexuálních párů.

New York/PrahaBraden Summers vytvořil kolekci snímků s názvem All Love Is Equal. Na romanticky laděných fotkách pořízených v Indii, Spojených státech, Anglii, Francii, Libanonu a JAR jsou zachyceny homosexuální páry. Fotografie publikoval na svém webu www.bradensummers.com.

Projekt se podařilo uskutečnit díky kampani na webu Kickstarter, kde se vybralo v přepočtu téměř 765 tisíc korun. K první fotce lesbického páru pořízené v Paříži přibyly nakonec další z mnoha koutů světa. Dokonce i z míst, kde homosexualita stále patří k tabuizovaným tématům.

"Cíle jsem úspěšně dosáhl díky Kickstarteru a za velkého přispění Advocate.com. Díky vybraným penězům jsem ve společnosti svého přítele a producenta Grega Jaroszewskiho mohl vyrazit do světa," řekl Braden Summers pro Advocate.com.

Braden, který je rovněž gay, se prostřednictvím snímků snaží ukázat LGBT komunitu v jiném světle a snaží se předvést co nejširšímu okruhu lidí, že láska mezi stejným pohlavím není nic nenormálního.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy