Náplavka, jak ji v Praze neznáte. Holešovický břeh má spoustu zeleně a krásné výhledy

Náplavka, jak ji v Praze neznáte. Holešovický břeh má spoustu zeleně a krásné výhledy
Na některých místech se dá po schodech sejít až k vodě.
Květy máku vlčího vábí čmeláky a nad hlavami poletuje ptactvo.
Bubenský břeh se dá snadno prozkoumat i z vody. Mezi Karlínem, Štvanicí a Holešovicemi pravidelně pendluje přívoz.
Po cestě se otevírají výhledy na ostrov Štvanice a protější Karlín, který momentálně roste před očima.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 6. 2020 10:11
Pražské břehy Vltavy se mění k lepšímu. Kromě Rašínova nábřeží, kde se letos otevřely opravené kobky se skleněnými čočkami, se usilovně pracuje na úpravě další části břehu podél Vltavy. U Holešovické tržnice vznikla cesta, kterou se dá podél řeky projít z Bubnů až k Libeňskému mostu. Na rozdíl od Výtoně je na nábřeží v Praze 7 spousta zeleně, prázdno a výhledy až na Žižkovskou věž. Podívejte se.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy