Náplavka zase žije. Praha otevřela opravené kobky, budou v nich bar i knihovna

Magazín Magazín
24. 10. 2019 9:09
Praha dokončila opravu kobek na Rašínově nábřeží a předala je novým nájemníkům. Pobřežní provozovny mají průhledné skleněné dveře ve tvaru čoček, v interiéru budou od listopadu kavárny, bary i městská knihovna. Rekonstrukce náplavky vyšla město na zhruba 300 milionů korun. Podívejte se, jak se proměnila.
Na náplavce otevřeli prosklené kobky | Video: Jakub Zuzánek

Autorem rekonstrukce pražské náplavky je architekt Petr Janda a studio Brainwork. Každá kobka je zasklená elipsovitou čočkou, kterou na míru vyrobila americká firma Reynolds.

Sklo pochází z pobočky v Thajsku, odkud ho firma poslala lodí do Hamburku a následně do Prahy. Největší čočka má v průměru přes pět metrů a váží dvě a půl tuny. Cena jednoho skla vyšla Prahu na 700 tisíc korun. 

V celkem dvaceti kobkách bude kavárna Bajkazyl, bar Tiskárna na vzduchu anebo speciální pobočka městské knihovny. Město už kobky zkolaudovalo a předalo nájemcům, plný provoz má začít v listopadu.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy