Náplavka zase žije. Praha otevřela opravené kobky, budou v nich bar i knihovna

Praha dokončila opravu kobek na Rašínově nábřeží a předala je novým nájemníkům. Pobřežní provozovny mají průhledné skleněné dveře ve tvaru čoček, v interiéru budou od listopadu kavárny, bary i městská knihovna. Rekonstrukce náplavky vyšla město na zhruba 300 milionů korun. Podívejte se, jak se proměnila.
Na náplavce otevřeli prosklené kobky | Video: Jakub Zuzánek

Autorem rekonstrukce pražské náplavky je architekt Petr Janda a studio Brainwork. Každá kobka je zasklená elipsovitou čočkou, kterou na míru vyrobila americká firma Reynolds.

Sklo pochází z pobočky v Thajsku, odkud ho firma poslala lodí do Hamburku a následně do Prahy. Největší čočka má v průměru přes pět metrů a váží dvě a půl tuny. Cena jednoho skla vyšla Prahu na 700 tisíc korun. 

V celkem dvaceti kobkách bude kavárna Bajkazyl, bar Tiskárna na vzduchu anebo speciální pobočka městské knihovny. Město už kobky zkolaudovalo a předalo nájemcům, plný provoz má začít v listopadu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy