Náplavka zase žije. Praha otevřela opravené kobky, budou v nich bar i knihovna

Magazín Magazín
24. 10. 2019 9:09
Praha dokončila opravu kobek na Rašínově nábřeží a předala je novým nájemníkům. Pobřežní provozovny mají průhledné skleněné dveře ve tvaru čoček, v interiéru budou od listopadu kavárny, bary i městská knihovna. Rekonstrukce náplavky vyšla město na zhruba 300 milionů korun. Podívejte se, jak se proměnila.
Na náplavce otevřeli prosklené kobky | Video: Jakub Zuzánek

Autorem rekonstrukce pražské náplavky je architekt Petr Janda a studio Brainwork. Každá kobka je zasklená elipsovitou čočkou, kterou na míru vyrobila americká firma Reynolds.

Sklo pochází z pobočky v Thajsku, odkud ho firma poslala lodí do Hamburku a následně do Prahy. Největší čočka má v průměru přes pět metrů a váží dvě a půl tuny. Cena jednoho skla vyšla Prahu na 700 tisíc korun. 

V celkem dvaceti kobkách bude kavárna Bajkazyl, bar Tiskárna na vzduchu anebo speciální pobočka městské knihovny. Město už kobky zkolaudovalo a předalo nájemcům, plný provoz má začít v listopadu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy