Porno zabilo Playboy. Časopis svlékl i Marilyn Monroe, s nahotou se loučí s Pamelou Anderson

V pátek 11. prosince vychází poslední "nahé číslo".
Zakladatelem Playboye je Američan Hugh Hefner (89), který prohlásil, že "před Playboyem vlastně lidé vůbec neměli sexuální život, ten jsme našli až my". Původně se časopis měl jmenovat Stag party (Pánská jízda), na poslední chvíli ale Hefner zvolil název Playboy.
Měsíčník poskytuje informace z oblasti módy, sportu, technických vymožeností, luxusního zboží, cestování nebo automobilismu. Součástí Playboye jsou také profily osobností a rozhovory. K největším tahákům časopisu ale bezesporu patří erotické fotografie žen.
Premiérové vydání Playboye v roce 1953 ještě nemělo číslo, protože tehdy 27letý Hefner o úspěchu svého nápadu pochyboval. Nakonec se ale časopisu prodalo 54 175 exemplářů.
Pilotní výtisk proslavila tehdy ještě nepříliš známá filmová hvězdička Marilyn Monroe na titulce a její odhalené fotky uvnitř. První Playboy vyšel bez známé siluety zajíčka s motýlkem. Slavné logo i první playmate (dívka měsíce), kterou se stala herečka a modelka Margie Harrisonová, se objevily až v lednu 1954.
Foto: Reuters
ČTK Magazín ČTK, Magazín
11. 12. 2015 8:12
Americký magazín pro muže Playboy, k němuž neodmyslitelně patří obnažené dívky ve smyslných polohách, s nahotinami od jara skončí. V pátek 11. prosince vychází "poslední nahé číslo starého Playboye". Připomeňte si historii jednoho z nejslavnějších magazínů.

"Bitva byla vybojována a my jsme vyhráli," řekl o chystaných úpravách výkonný ředitel časopisu Scott Flanders. "Nyní je člověk zdarma jen jedno kliknutí od jakéhokoli sexuálního aktu, který si můžeme představit," dodal.

Vedení Playboye se tak shodlo na tom, že změny, které magazín pomáhal nastolit, ho již překonaly. Březnové číslo sice opět přinese ženy v lascivních pózách, nikoli však zcela nahé.

Poslední nahou ženou Playboye bude americká celebrita Pamela Anderson. Vnadná záchranářka ze seriálu Pobřežní hlídka ukončí více než 60 let trvající tradici, která učinila z magazínu jeden z nejznámějších pánských časopisů světa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy